Арсенал-Київ – Шахтар: дива не сталося

Арсенал-Київ вдома приймав донецький Шахтар. Можливо, більшість шанувальників УПЛ віддали би перевагу іншому матчу, що відбувався у той самий час, але в Запоріжжі. Зоря – Олександрія. Однак протистояння аутсайдера і лідера чемпіонату України могло принести або велику сенсацію, або чергове розчарування від команди Грозного.

Фото ФК Шахтар

Обидві команді перед матчем мали кадрові втрати: у гірників Тайсон і Марлос все ще травмовані, Мораєс та Кайоде – дискваліфіковані. У киян не зіграли Данило Сагуткін (згідно із правилами оренди), травмовані Сергій Гринь та Владислав Дубінчак, дискваліфікований Лола (у матчі із ФК Львів отримав червону картку). На додачу Шахтар ще оговтується від поразки від Манчестер Сіті у Лізі чемпіонів.

Розкатали по-англійськи⚡Манчестер Сіті перемагає знекровлений травмами FC SHAKHTAR😥Всі події матчу👇

Опубліковано FootballHub Вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Не вийшов  у стартовому складі й Тарас Степаненко. Півзахисник донецького Шахтаря вже має три жовті картки, тож Паулу Фонсека береже футболіста від отримання четвертої. Адже у 14-му турі УПЛ Степаненко буде корисним у матчі із Динамо.

На початку першого тайму команди обмінялися гольовими моментами. Спочатку Олександр Єрмаченко мав нагоду відкривати рахунок. Андрій Домбровський чудовим пасом  розрізав оборону гірників. Єрмаченко бив у правий кут воріт, але Андрій Пятов потягнув м’яч. А вже за кілька хвилин Сергій Болбат виходив віч-на-віч із голкіпером киян, але Сергій Сітало добре зіграв на виході.

Гостроти матчу додавали стандарти, які виконував Ярослав Ракицький. Один такий кутовий удар ледь не призвів до гола: захисник Шахтаря закрутив м’яч у дев’ятку, Сітало зреагував в останній момент, вибивши м’яч на Андрія Тотовицького. Але футболіст через брак ігрової практики не зумів швидко зорієнтуватися і зіграти на добиванні. У кінці першого тайму Ракицький майстерно виконав штрафний удар: міліметрів забракло, щоб м’яч опинився у сітці воріт.

Змусив понервувати вболівальників Шахтаря Сергій Болбат – у верховій боротьбі із Олександром Османом гравець невдало приземлився на руку. Отримавши медичну допомогу за межами поля, нападник донецького клубу продовжив гру.

Після скидання в центр від Андрія Тотовицького, Алан Патрік несильним, але точним ударом відправив м’яч у ворота. Сергій Сітало не бачив момент удару, тому й не зміг одразу зреагувати на нього. 0:1. А от удар Майкона зі штрафного голкіпер Арсенал-Київ бачив чудово, тому й зіграв, як слід. Ще один сейв Сітала. І на перерву команди пішли із мінімальною перевагою гостей.

На початку другої половини зустрічі Алан Патрік міг оформити дубль, коли після скидання на лівому фланзі, однак влучив у поперечку. А от удар Сергія Болбата виявився влучнішим: ліворуч Ісмаїлі отримав передачу, міг бити сам, але побачив підключення Болбата у центрі. 2:0!

Третій м’яч гірники забили з пенальті: Дмитро Зозуля сфолив у штрафному майданчику на Вікторові Коваленку. Арбітр призначив пенальті. Виконував одинадцятиметровий сам Коваленко.  Півзахисник Шахтаря бив у правий від себе кут воріт, Сергій Сітало вгадав напрямок удару, але відбити м’яч не зумів. 3:0.

Ще одну гольову нагоду мав Андрій Тотовицький, але змарнував її, дивом не влучивши у ворота. Для Шахтаря марнувати гольові епізоди було не так критично, бо ж їх у гірників вистачало, особливо у другому таймі. А от київський Арсенал мав чіплятися за кожен момент. Це намагався зробити Олександр Єрмаченко. Та гравець київської команди не зумів замкнути передачу від Максима Фещука.

Тож у підсумку Шахтар здобув упевнену перемогу 3:0 над київським Арсеналом. Сенсації не сталося.