5 причин подивитися жіночий Чемпіонат Світу-2019
Жіночий Чемпіонат Світу відбудеться з 7 червня по 7 липня. Якщо ви досі скептично налаштовані щодо жіночого футболу і не збираєтеся стежити за матчами турніру, тоді вам варто прочитати це! Можливо, ви зміните свою думку. Не виключено, що ви й надалі будете хейтити жіночий футбол. Але ми принаймні спробуємо вас хоч якось переконати змінити свої погляди. Тож поїхали. 5 причин, ЧОМУ ВАРТО ПОДИВИТИСЯ жіночий Чемпіонат Світу 2019.
Турнір пройде у Франції.
Франція? – скажете ви. На словах жіночий і Франція одразу спливають романтичні спогади. Але зараз не про те! Річ у тім, що жіночий футбол у Франції дуже розвинений і популярний. Матчі фінальної стадії ЧС гратимуть на 9 стадіонах: у Ліоні, Парижі, Греноблі, Гаврі, Монпельє, Реймсі, Ренні, Валансьєнні та Ніцці.
The 2019 FIFA Women's World Cup is coming. From June 7 to July 7 in 9 cities of France, twenty-four teams are ready to shine pic.twitter.com/q6qWnSQAyt
— China Xinhua News (@XHNews) June 6, 2019
Фінальний матч відбудеться 7 липня на стадіоні Парк Олімпік в Ліоні. Арена вміщує майже 60 тисяч вболівальників. Всі білети розкуплені!
Турнір як протест Ади Хегерберг.
Йдеться саме про ту Аду Хегерберг, яка вперше в історії футболу отримала Золотий м’яч серед жінок. Вона – лідер збірної Норвегії. Але маленька поправка – БУЛА лідером збірної!
Win the Ballon d'Or ✅
Missing from Norway's squad for the Women's World Cup ✅Here's more on Ada Hegerberg.
Full story ➡ https://t.co/7ehAHTvvK1 #WWC2019 pic.twitter.com/pCGzAurcxU
— BBC Sport (@BBCSport) May 2, 2019
Після Чемпіонату Європи у 2017 році Хегерберг припинила виступи за збірну. Брати участь у Чемпіонаті Світу цього року норвежка також не буде. Спочатку це пояснювали рецидивом давньої травми коліна. Але сама футболістка пояснила це рішення так:
Футбол – найпопулярніший вид спорту в Норвегії для дівчат. Але разом з тим дівчата в цій країні не мають таких можливостей для розвитку у футболі, як хлопці.
Також подейкують, що у Хегерберг є серйозний конфлікт з Федерацією Футболу Норвегії. Ще б пак! Хегерберг дуже гостро висловлюється на адресу Федерації.
Ймовірно, таким жестом футболістка хоче привернути увагу до проблеми розвитку жіночого футболу. Але водночас вона суттєво зменшує шанси своєї національної збірної на перемогу.
The best women's soccer player in the world, Norway's Ada Hegerberg, is sitting out the World Cup to protest gender inequities in the sport.
Trying to think of a precedent for a sport's best player doing this and Muhammad Ali is all that comes to mind. https://t.co/degqrrJFcl
— Joshua Benton (@jbenton) May 31, 2019
Не солодко збірній Норвегії доведеться без свого лідера! На клубному рівні Хегерберг виступає за Ліон. Разом з французькою командою вона стала чотириразовою чемпіонкою Франції та триразовою чемпіонкою Кубка Франції, а також тричі з командою здобувала Кубок Ліги Чемпіонів. Останнього разу це сталося у Києві на стадіоні Динамо, коли Ліон обіграв Вольсфбург.
На Чемпіонаті Світу судитимуть українські арбітри.
Всього на турнірі працюватимуть 27 арбітрів і 48 асистентів. І серед них – три українки! Це Катерина Монзуль, Марина Стрілецька та Олександра Ардашева.
Українки були учасниками проекту жіночого суддівства Шлях до Франції-2019. Проект реалізовувався ФІФА із 2015 року. Протягом 6 місяців українські рефері готувалися до Чемпіонату Світу. Чудова нагода показати, як українські арбітри вміють працювати (у позитивному сенсі, сподіваємося).
Турнір обіцяє бути видовищним.
До фінальної стадії жіночого Чемпіонату Світу-2019 пройшли 24 команди, яких об’єднали у 6 груп.
Група А: Франція, Норвегія, Південна Корея, Нігерія.
Група В: Німеччина, Іспанія, Китай, ПАР.
Група С: Італія, Бразилія, Австралія, Ямайка.
Група D: Англія, Шотландія, Аргентина, Японія.
Група Е: Нідерланди, Канада, Нова Зеландія, Камерун.
Група F: Швеція, США, Чилі, Таїланд.
Here are the 6 groups for the 2019 FIFA Women's World Cup, hosted by #FRANCE!#FIFAWWC #CM2019 pic.twitter.com/XAqaAFXS5v
— Monsieur Bracken 🇫🇷🇨🇦 (@MonsieurBracken) June 6, 2019
Чинними чемпіонками світу є американки. Одразу декілька збірних можуть завадити їм захистити свій титут, зокрема, це команди Японії, Англії, Канади, Німеччини та Нідерландів. Останні – чинні чемпіонки Європи. Відвертих аутсайдерів на турнірі немає. Хіба що Нігерія. Нігерійки всього одного разу виходили до плей-оф ЧС. Ставалося це у 1999 році. Можливо, їм вдасться повторити цей подвиг.
Жіночий футбол – прекрасний!
Це – гол нападниці США Тобін Гіт у матчі кваліфікації проти Австралії.
Emily Sonnett gets an assist here to Tobin Heath…GOAL! We even! #USAvAUS #uswnt pic.twitter.com/xVB3h8PYj2
— Zach (@zac13_) April 5, 2019
А це неймовірний гол захисниці збірної Німеччини Кароліни Сімон.
What a cross/goal from Germany's Carolin Simon. So damn pumped for the Women's World Cup. pic.twitter.com/F7TAgDxuf2
— Con Griffey Jr. (@Condre3k) May 30, 2019
А це гол нападниці зібрної Канади Андріани Леон.
Adriana Leon's goal earned Canada a 1:1 draw in the first match of the #WNTRivalry. Watch leg two tonight LIVE: https://t.co/4iUMSYLaoy pic.twitter.com/pvROomOvE5
— Canada Soccer (@CanadaSoccerEN) November 12, 2017
А ось збірниці США святкують взяття воріт!
Тож, обов’язково подивіться жіночий Чемпіонат Світу. Якщо дійсно захочете – то і причини вам не знадобляться…