А що ж робить Юридичний департамент?!© В УАФ витратили 20 млн грн на юридичні послуги
Ігор Циганик у своїй програм Циганик LIVE підняв питання витрат на юридичні послуги за попередні роки.
Журналіст наголосив, що ще до початку аудиту обласні асоціації футболу вимагали в УАФ пояснити, чому на послуги юристів з 2020-го року по 2023-й рік було витрачено приблизно 22 мільйони гривень. Також Циганик зазначив, що частина цих документів була підписана Ігорем Грищенком, який наразі є генеральним секретарем УАФ.
Аудит. Я хочу наголосити, що було таке формулювання, приблизно, що за часів Павелка був відхід бюджету на 1 мільярд 300 мільйонів гривень. Це є 30 мільйонів доларів. Я проконсультувався зі всіма. По-перше, люди розуміють, що давати оцінку аудиту до його завершення це неправильно і особливо видавати це на офіційних ресурсах. Це може бути комусь в кулуарах ти можеш сказати, але на офіційних ресурсах це є можливість потім її оскаржити або сказати: «Дайте відповідь за це, що насправді відбувається». Але мені стало цікаво, починаємо шукати документи. Ось уявіть собі з 2020-го року може і раніше, але в мене документи з 2020-го року, це ще до офіційного аудиту, на юридичні послуги було витрачено приблизно 20 мільйонів гривень. Це при вартості долара на той момент 25-26 гривень. Майже 800 тисяч доларів. І це є звернення від асоціацій обласних, які просили це все підняти, але чомусь це не робили. Це було ще до аудиту було зрозуміло.
Ось дивіться, 2-го березня 2020-го року сума, яку заплатила Українська асоціація футболу 175 тисяч гривень за послуги: "Підготовка та надання висновку щодо оцінки проекту змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», надісланих Народним депутатом України Беленюком Ж. В. Підготовка проектів рішень та порядку ведення засідання Виконавчого комітету Замовника, що заплановане 05.03.2020". Підпис: Директор Юридичного департаменту пан Грищенко. Затвердив пан Запісоцький акт виконаних робіт. Тобто, розшифрую, юристи, які працюють в УАФ, за те, щоби їм написали висновок по закону, який запропонував Беленюк, і підготували проекти рішень та порядок ведення засідання Виконкому заплатили 175 тисяч гривень. Це майже 8 тисяч доларів. А що ж тоді робить Юридичний департамент?
Ще один проект 1-го липня 2020-го року. Підготовка проекту змін до Регламенту про надання статусу регіональної асоціації футболу та позбавлення такого статусу. Підготовка проекту нової редакції Статуту Замовника. Це 190 тисяч гривень. Більше 8-ми тисяч доларів.
Тобто люди працювали тим, що вони брали на аутсорс інших людей, платили їм величезні гроші: 8 тисяч доларів, ще 8 тисяч доларів, тут є суми 420 тисяч гривень, 240 тисяч гривень.
Це все акти надання послуг. Підписаний, до речі, паном Грищенком, який на сьогодні є Генеральним секретарем УАФ. Акт приймання-передачі, це документи на 20 мільйонів гривень юридичних послуг! А що ж тоді робив там Юридичний департамент, я не зовсім розумію, якщо на такі прості рішення треба брати людей зі сторони, щоби вони вам писали висновки, давали якусь певну оцінку. Це як пояснити? І чомусь про це ніхто не говорить, хоча це 2020-й рік і є запити, чому так багато грошей було витрачено на юридичні послуги. Це до аудиту… Але ж на документах є підписи. Ті люди, які підписували, вони зараз залишилися і вони напевно так само мають давати пояснення цьому. Куди ж поділилися усі ті гроші? На 20 мільйонів таких актів приймання-передач робіт на стороні юридичні фірми. І виходить, тут ми нічого не кажемо, а тут на офіційному ресурсі йде інформація про 1 мільярд 300 мільйонів гривень. Мені цікаво, в цю суму входять оці 20 мільйонів гривень чи ні. У мене таке враження те, що зараз вигідно – ховається. Усі залишилися на своїх місцях. І тепер ті люди, які залишилися на своїх місцях, намагаються тих людей, які не потрапили в хвилю, скажемо так, обрізати, щоби потім не було спогадів і моментів, ще чогось. Спочатку ж треба про це поговорити. Що ж ми підписували таке? І цікаво, що робиться в УАФ і що буде робитися.
Читайте також: Далі гратиме Куртуа?! Анчелотті ухвалив неприємне рішення для Луніна