Андрій Ярмоленко. Велика футбольна історія. Ексклюзивне ВІДЕО
Здається, це було лише вчора. Ярмоленко під номером 70 (пройдуть роки, і нуль зі своєї футболки він прибере) дебютував за Динамо. Тоді йому було 18. Тепер, уявіть, Ярмоленку вже 30, і він виходить на пік своєї кар’єри.
Згадаймо найважливіші слова: як розпочиналася ця велика історія, і через які перешкоди Ярмоленку довелося пройти, щоби стати великим гравцем. Дивіться наш сюжет…
Віктор Лазаренко, перший тренер Андрія Ярмоленка
Фізичні дані не найкращі, був худий. Швидкості такої не було, але з м’ячем працював добре.
У 13 років Ярмоленко поїхав у Динамо. Тоді шансів закріпитись в академії у нього не було. Але за 3 роки його знову запросили до стану киян. Цього разу – більш вдало.
Валентина Ярмоленко, мама Андрія
Відпускати було важко, 13 років, ще дитина. Ми його проводжаємо на маршрутку, він там ледь не плаче. Ну, і ми теж ледве стримуємося.
Андрій Ярмоленко
Десь в 13 років мене взяли в академію Динамо з Чернігова. Був там майже рік. Після цього мене вигнали. Сказали, що я не підходжу, слабкий. В мене взагалі відпало бажання грати у футбол. Але завдяки батькам, які поговорили зі мною, я повернувся.
Віктор Лазаренко, перший тренер Андрія Ярмоленка
Було важко йому відновитися, проявити себе. Тут він був лідером, але там йому просто не вдалось. Я вважаю, що це тільки через те, що не було достатньо високих фізичних даних, які мали хлопці з Динамо. Але його час ще тоді не прийшов.
В Динамо в Андрія вийшло не одразу. Щоб заявити про себе, йому знадобилася довіра Валерія Газзаєва. Саме за часів цього тренера Ярмоленко почав виходити на стабільний рівень у Динамо.
Валерій Газзаєв
Треба набратися терпіння. Він же не може одразу заграти, як Мессі. Він буде помилятись. Помиляються всі молоді гравці…
Про його трансфер з Динамо завжди було багато чуток. Але Ярмоленко не хотів підвести свій рідний клуб. Він терпляче чекав найкращої можливості перейти в європейський топ-чемпіонат!
Андрій Ярмоленко
Я ні про що не шкодую. Міг спокійно йти безкоштовно. Були пропозиції з хорошої команди. Але я вирішив, що це буде неправильно по відношенню до президента, вболівальників, самої команди. Клуб мене виростив, і я не хотів безкоштовно йти.
У 27 років стався перехід у дортмундську Боруссію. Багато хто вважав, що їхати в європейський чемпіонат в такому віці – занадто пізно. Він вдало стартував у Дортмунді, отримавши визнання від преси та вболівальників. Але завадила травма. Важке відновлення і втрата місця в старті.
Андрій Ярмоленко
Я звик завжди вдосконалюватися. Скільки б тобі не було років, які там досягнення ти не зробив, я вважаю, що завжди людина має прагнути стати краще. Якщо ти цього не хочеш, якщо ти думаєш, що все вже вмієш, то варто завершувати з будь-якою діяльністю. Я нічого не боюсь. Я люблю футбол, мені подобається тренуватись. Якщо перейду і не гратиму, значить, я сам в цьому винен.
Після одного сезону у складі Джмелів Ярмоленко вирушив до Англії. У 29 років. Наступний етап кар’єри українця – лондонський Вест Гем. Також відносно хороший старт у новій команді. Матч проти Евертона і два забиті м’ячі це підтверджують. А потім знову була травма. Важке ушкодження ахіллового сухожилля Андрій отримав у матчі з Тоттенгемом. Півроку без футболу…
Після такої травми складно повернутися на колишній рівень. Але Ярмоленко зміг.
У новий сезон українець увійшов з новим, але звичним для себе 7-м номером. І почав давати результат. Травма його не зламала. Українець став лідером на полі в складі команди Пеллегріні і одразу почав забивати. Його обожнюють лондонські фанати, а клуб на день народження презентує душевний ролик.
Wishing a very happy birthday to @Yarmolenko_7! 🎉🎊
Have a great day, Yarmo! 👊 pic.twitter.com/kLyXZvYJsU— West Ham United (@WestHam) October 23, 2019
Ярмоленко – лідер збірної України. І саме на нього найбільші надії на Євро-2020. Йому вже 30 років. Вік розквіту. І новий старт у його великій футбольній історії…