Габріель Батістута. Бомбардир, якого бракує Аргентині
Автор: Денис Савченко
Аргентина завжди славилася своїми нападниками. Можливо, Батістуту ніколи не порівнювали із Марадоною та Мессі, але він був видатним футболістом своєї епохи. У це важко повірити, та нещодавному кумиру декількох поколінь виповнилося вже 50.
Це неймовірно! Одна тільки згадка про Батістуту викликає у мене мурашки по тілу, — 36-річний Фабіо Квальярелла не стримував емоцій після повторення рекорду Батістути, забивши в 11-ти поспіль матчах Серії А.
Перший професійний контракт Батістута підписав із Ньюеллз Олд Бойз (у якому починав Мессі). Талант нападника відкрив не хто інший, як нинішній наставник Лідса Марсело Бьєлса. Їхні дороги пізніше перетнулися вже у збірній Аргентини. Хороші виступи у Ньюеллз допомогли привернути увагу Рівер Плейт. Але у Рівері Батістута не заграв і вже у 1990-му році його продали найпринциповішому супернику — Бока Жуніорс. У Боці Габріель став найкращим бомбардиром другої частини чемпіонату Аргентини, що дозволило потрапити до національної збірної.
Рекордсмен Альбіселесте
Найпам’ятніші виступи Батістути за збірну припали на Копа Америка 1993-го року. Там Габріель став найкращим бомбардиром, забивши 6 м’ячів. Це була остання перемога аргентинців на Кубку континенту. Батістута забивав за Аргентину на кожному Мундіалі, у якому брав участь: 1994, 1998, 2002. Так, Батігол увійшов до історії аргентинської збірної: ані Мессі, ані Марадоні не вдалося забити за збірну на Чемпіонатах Світу 10 м’ячів. Цей рекорд належить саме Батістуті.
Легенда Віоли
Хороші виступи за збірну відкрили шлях до Європи. Батістуту підписала Фіорентина, у якій він за 9 років став легендою. 152 забиті м’ячі у Серії А зробили його найкращим бомбардиром в історії Фіорентини. Саме у сезоні 1994-1995 Батістута і встановив рекорд, від якого зараз у Фабіо Квальярелли йдуть мурашки по тілу.
TANTI AUGURI RE LE🦁NE
🎥 https://t.co/HkIOzEns0I#Bati50 #NoiSiamoFirenze ⚜️ #InsiemeSiamoFirenze pic.twitter.com/vrYWMPt3Xv— ACF Fiorentina (@acffiorentina) January 31, 2019
Останнє Скудетто
Після 9-ти сезонів у Флоренції, Батістута у 2000-му році перейшов до Роми. Шалені 36 мільйонів євро на той час були рекордною сумою, яку будь-коли платили за гравця, віком понад 30 років. Батігол виявився вартим таких грошей. У сезоні 2000-2001 він своїми 20-ма голами допоміг римлянам виграти Серію А. Це було останнє Скудетто, яке вигравала Рома.
Feliz cumpleaños Batigol ! Vos si que no le errabas al arco ! Tante auguri ❤️💛#Bati50 #Batigol #Batistuta pic.twitter.com/XvfqKFEHKP
— AS Roma Argentina (@ASRomaArg_) February 1, 2019
Закінчення кар’єри
Наступні декілька років були для Батістути вже не такими вдалими, що й спричинило його оренду до Інтера. У складі нерадзурі аргентинець віддав багато асистів, але лише 2 голи у 12 матчах для такого нападника як Батістута — статистика пенсіонера. У 2003 році Габріель приєднався до катарської команди Аль-Арабі. Там йому вдалося забити 25 м’ячів у 21-му матчі. Непогано, чи не так?
Життя після футболу
За кілька років після завершення кар’єри Батістута дав резонансне інтерв’ю, в якому розповів про свої післяфутбольні страждання:
Коли я тільки-но закінчив кар’єру, то практично не міг ходити. Мочився у ліжко, хоча туалет був за декілька кроків. Просто не міг до нього дійти через біль у ногах. Я попросив лікаря ампутувати ноги. Лікар сказав, що я з’їхав з глузду і відмовив.
На щастя, після довгої реабілітації Батістуту вдалося поставити на ноги.
На світовій першості 2006 року в Німеччині аргентинець був телевізійним експертом, потім працював у тренерському штабі Атлетико Колон.
В останні декілька років з’являлася інформація про тренерські амбіції Батістути. Можливо, Батігол про себе ще не раз нагадає. Але вже як тренер.
Читайте також: Топ-5 трансферів. Зима-2019