Чемпіонат України: коли, де, як і юридична складова. Ексклюзив від Ігоря Циганика

19:07, 27 травня 2022
ФУТБОЛ УКРАЇНИ

Якою буде УПЛ наступного сезону?

27-го травня у Будинку футболу відбулися Загальні збори учасників Української Прем’єр-ліги. На них було затверджено рішення, що чемпіонат України 2022/23 відбудеться. Ігор Циганик у ефірі Циганик LIVE розповів, як проходило голосування, пояснив усі юридичні моменти та назвав можливі варіанти проведення УПЛ.


Пряма мова:

Сьогодні на засіданні УПЛ було затверджено, що чемпіонату України 2022/23 бути! Перше, його проводитимуть в Україні. Це ідея президента України Володимира Зеленського. Це його категоричне бажання - провести внутрішні змагання в Україні, щоби не давати можливості і приводів, що чоловіки призовного віку мали якісь певні пільги перед іншими людьми і виїжджали за кордон. Ті, хто залишився тут і має таку можливість, вони повинні грати поєдинки в Україні. Це категорична позиція президента. Це найголовніше.

Зараз законодавчо, юридично в умовах воєнного стану проводити спортивні події не можна. Це заборонено. Щоби їх дозволили, потрібно ухвалити певні документи і рішення. Верховна Рада має затвердити дозвіл на проведення футбольних матчів. Наскільки мені відомо, позиція держави - цей пакет документів подати на обговорення і прийняти. Щоби футбольні матчі проводилися в межах України.

Як це буде? Головна відповідальність ляже на військові адміністрації тих міст, де проводитимуть змагання. І вже відштовхуючись від рішення місцевої військової адміністрації, можна буде говорити, що в тому чи іншому місці дозволено проводити футбольні та інші змагання. Ситуація така: Федерація має звернутися до військової адміністрації якогось міста. Військова адміністрація повинна дати добро. Якщо військова адміністрація добро не дає, то в тому місті не можна проводити змагання.

Також УАФ має розробити певний протокол правил проведення матчу. Наприклад, якщо є загроза повітряної атаки, лунає сирена, то футболісти зупиниють гру і ховаються у бомбосховище. Тобто, поєдинки можна проводити лише на тих стадіонах, де є бомбосховища і футболісти зможуть сховатися. Якщо, наприклад, повітряна атака триватиме понад годину, тоді цей матч у цей день проводитися не буде, а він переноситься на наступний день, а можливо і на інший день, бо там можуть бути різні варіанти. Ось такою буде юридична база проведення цих матчів на території України.

Тепер футбольна історія. Сьогодні зібралися представники 16 команд, щоби обговорити різні варіанти. Я думаю, на 90 відсотків можна сказати, що чемпіонат України стартуватиме в межах України, але все залежатиме від ситуації в державі і на фронті. 5 команд сьогодні висловилися за те, щоби грати чемпіонат за кордоном, бо там спокійніше. За це виступили учасники єврокубків: Динамо, Шахтар, Зоря, Дніпро-1 та Ворскла. Вони були в меншості, бо 11 команд проголосували за те, щоби проводити чемпіонат в Україні, незважаючи на те, що Шахтар сьогодні офіційно дав згоду на виділення частини грошей, зароблених у Лізі чемпіонів під час групового раунду, на забезпечення можливості іншим командам грати за кордоном.

Тому вирішили проводити матчі в Україні, без глядачів і за тим протоколом, про який я говорив раніше, за умови дозволу військової адміністрації. Зараз створені робочі групи. Найближчим часом представлять можливий план і календар. Який вигляд матиме і коли зможе стартувати чемпіонат? Швидше за все, він стартує в кінці серпня. Тобто тоді, коли нашим клубам доведеться грати кваліфікації до єврокубків. Розглядатимуть різні формати. Точно можна сказати, що буде 16 клубів, без Десни і Маріуполя, але за ними закріплене місце в еліті. Їх замінять Кривбас і Металіст. Один із варіантів, що буде дві групи. Наприклад, одна група гратиме на Заході, інша, умовно кажучи, в Києві. І навесні зіграти повноцінний турнір: вища вісімка і нижча. Також розглядається класичний варіант двоколової системи.

Читайте також: БУМ! Шахтар ухвалив несподіване рішення щодо трансферу Мудрика

Читайте також