Чому Рафаїлов йде з Зорі? Відповідає Ігор Циганик
Про стосунки між Геллером і Рафаїловим
Ця історія не сталася в один момент. Наскільки я розумію, вже тривалий час існували певні непорозуміння між президентом клубу та генеральним директором. Для мене вони насправді були дивними. Я справді думав, що десь знайдеться компроміс. Я знаю Рафаїлова понад 10 років, так само як і Геллера. Їхні стосунки були завжди достатньо стриманими. Без панібратства, чисто робочі. За той весь період часу вони мали непорозуміння, та завжди знаходили компроміс. І коли я місяців три тому дізнався, що є якісь певні протиріччя, я навіть не звернув на це увагу, думаючи що скоро це все вирішиться і абсолютно ніяких проблем не буде. Але зараз ситуація дійшла до такого моменту, що люди, які працювали разом багато років, розходяться. З одного боку це природна історія. З іншого – є втома один від одного, і, можливо, президент клубу і генеральний директор мають різне бачення ситуації в клубі.
Фінансова складова
Зоря, яка дуже непогано заробляла на єврокубках, коли потрапляла до групової стадії ЛЄ, продавала футболістів. І фінансове становище клубу було на достатньому рівні. Зараз фінанси у важкій ситуації, але це є в усіх клубах. Головна ситуація в тому, що треба не брати когось, світити та перепродавати, а виховувати своїх футболістів, показувати, що їх можна продавати. Яскравий приклад Караваєва, якого продали до київського Динамо. Але зараз немає таких грошей, які були раніше. І це стало справді великою проблемою. Але я не думаю, що це питання стало ключовим між Геллером і Рафаїловим, адже люди працювали разом багато років і довіряли один одному.
Внесок Рафаїлова в Зорю
Коли Геллер і Рафаїлов прийшли в Зорю, це була команда, яка мала зникнути! Її не мало бути. Клуб був нікому не потрібен. Прийшов Чанцев, Вернидуб, набрали гравців із Шахтаря. І заслуга Рафаїлова в цьому велика. Він завжди відстоював свою точку зору з Динамо і Шахтарем. Він побудував хорошу структуру. І тому, хто прийде після нього, належить утримувати цю планку.
Читайте також: Стартапери року. Купують футболіста, а потім надіються продати його так само