Допінгові будні УЄФА. Серхіо Рамос
Football Leaks взявся за Реал. А саме – Der Spiegel, посилаючись на Football Leaks, опублікував обвинувачення у застосуванні допінгу Серхіо Рамосом.
Після фіналу Ліги чемпіонів 2017 року у Кардіффі у крові капітана Реала знайшли заборонені препарати: дексаметазон і кортизол, які здатні впливати на концентрацію та швидкість відновлення організму після фізичних навантажень.
Ніхто б не почав звинувачувати Рамоса у вживанні допінгу, якби застосування дексаметазолу та кортизолу було записано у формулярі антидопінгового контролю перед матчем.
Представники УЄФА попросили Рамоса надати пояснення у цій справі. Захисник відповів, що за день до фіналу йому зробили укол проти болю у коліні та плечі. Але клубний лікар, начебто, вніс до протоколу не усі препарати, які приймав футболіст. Лікар пояснив таку бюрократичну помилку святковою атмосферою після фіналу у Кардіффі.
УЄФА прийняла таку аргументацію за істину і не покарала ані футболіста, ані лікаря.
Та й це ще не все. 15 квітня 2018 року одразу після поєдинку проти Малаги Серхіо Рамос мав здавати допінг-пробу. Однак футболіст поставив умову контролеру, що здасть аналіз тільки після того, як прийме душ. Це є грубим порушенням правил антидопінгового контролю, адже може призвести до маніпуляцій з аналізами. Капітан Реала зробив по-своєму, і за це іспанська антидопінгова комісія мала б дискваліфікувати Рамоса на термін до 4 років.
Прогнозовано, УЄФА відкинула усі звинувачення на свою адресу та на адресу Серхіо Рамоса. А королівський клуб назвав публікацію у Der Spiegel поверховою та зазначив, що їхній капітан ніколи не порушував правил антидопінгового контролю.
Скандал із вживанням заборонених речовин Серхіо Рамосом – чергове свідчення того, як працюють механізми УЄФА. Вибірково. Схоже, що Рамосу немає чого боятися – далі журналістської публікації справа не піде.