Гра, на яку вболівальники Динамо так довго чекали
Автор Олександр Новак
Один із найкращих матчів в сезоні, а у Лізі Європи, точно, найкращий. Динамо вдома упевнено перемогло Ренн і має рівні показники з лідером – Астаною – у групі К. Можна послатись на те, що французи приїхали не в оптимальному складі. Головна проблема команди Лямуші – відсутність Клемана Греньє. Саме цей півзахисник створив динамівцям чи не найбільше проблем у французькому матчі команд.
В центрі захисту Ренна зіграв дебютант – Ніамсі і навряд чи спогади від першого поєдинку в єврокубках у нього залишаться позитивними. Молодий оборонець отримав другу найнижчу оцінку в грі – 5,9. В Олександра Хацкевича теж були проблеми кадрового характеру. Не міг він розраховувати на Пиварича і Бєсєдіна. Вихід із цієї ситуації не став ні для кого несподіванкою. На фланзі захисту зіграв Миколенко, а попереду Вербич. Словенець дав хороший об’єм роботи та шукав простір у зонах між центральним та флангових захисниками. Також варто відзначити варіативність Беньяміна в плані активної допомоги півзахисникам. Вербич регулярно опускався в центральну зону і утворював кількісну перевагу над суперником. Усі переміщення легіонера киян на тепловій карті.
Як фінальний аргумент на користь відмінної взаємодії Циганкова і Вербича – перший гол Динамо. Капітан знову виконав подачу на ближню стійку, а Вербич відірвався від опіки суперників і пробив під стійку. Найефективнішим гравцем у складі обох команд став Миколенко. На рахунку лівого захисника Динамо найбільша кількість відбирань – 3 із 4, віддав 2 ключові передачі (більше тільки у Циганкова – 4), та разом із Шапаренком завдав найбільшої кількості ударів – 3. Підсумком ледь не ідеального матчу від молодого вихованця киян стали гол + асист.
Динамо повністю переграло Ренн в битві центральних ліній. Опорні півзахисники киян набагато успішніше зупиняли атаки суперника, ніж футболісти Ренна. 6 вдалих спроб у біло-синіх проти двох у виконанні французів.
Разом з тим, Буяльський і Шапаренко встигали ефективно підтримувати атаки Динамо. На рахунку обох 5 ударів у бік воріт Ренна. Загалом за цим показником кияни випередили суперника. 14 проти 12 і 7 проти 5, якщо говорити про удари в площину. Порядок в центрі поля команди Хацкевича забезпечували Че Че і Буяльський. Бразилець відповідав за розвиток атак Динамо та їхній вектор і часто опускався до пари центральних захисників. Тоді як Віталій розташовувався ближче до центрального кола. За кількістю передач опорна зона Динамо практично вдвічі переважає французьку. Че Че – 52 передачі (92% точних), Буяльський – 53 передачі (91% точних).
Дуже сподобалася щільність у розташуванні гравців Динамо. Якщо пару Циганков-Вербич ми вже згадували, то до них варто додати ще одну – Миколенко-Сідіклей. До них регулярно зміщувався Буяльський і трикутник гравців Динамо за рахунок своєї варіативності просто поглинав суперників. Загалом, якщо розглядати загальне розташування футболістів, то відзначаємо надзвичайно компактну схематичну побудову. Гравці рівномірно розділили зони і чітко помітно, що опорні півзахисники зміщувались у фланги задля підстраховки і мінімізації утворення вільних зон.
В складі Ренна можна відзначити хіба що Хатема Бен Арфа. Він найчастіше з-поміж усіх футболістів йшов в обіграш – 6 спроб і 2 з них успішні. Аж 4 із його 6 намагань обіграти опонента один-в-один були на підступах до штрафного майданчика Динамо. Бен Арфа має також і найкращу ефективність передач у складі Ренна – 92%, до всього цього додамо і 2 ключові передачі. Маємо відзначити і тактичну гнучкість Хатема.
Він розпочав матч на позиції нападника, після пропущеного гола грав десятку, а в другому таймі, коли у Ренна вийшов Ньянг, був переведений в центр поля. На щастя для Динамо, у складі Ренна лише один гравець, який має настільки високий рівень індивідуальної майстерності. Бен Арфа став лише одинокою світлою плямою у провальному матчі для французів.
Динамо здобуло першу домашню перемогу у цьогорічній Лізі Європи, і це той випадок, коли вболівальники можуть бути задоволені не тільки результатом, а й грою, яку продемонструвала команда.