Мафія, квитки і загадкова смерть. Замішані керівники Юве

16:13, 24 жовтня 2018

Автор Денис Савченко

Осінні темні хмари з’явилися не тільки над Києвом, а й над Турином. Схоже, що Роналду заразив свій новий клуб хворобою скандалу. Цього разу головними дійовими особами стали керівники Старої Синьйори.

Андреа Аньєллі (президент клубу) та Джузеппе Маротта (колишній генеральний директор) опинилися в центрі скандалу після того, як в програмі Report на Rai Sport 3 було прилюднено розслідування зв’язків Ювентуса з мафією. Кожна фанатська група Юве має свого лідера, який належить до мафії Ндрангети, – повідомили у програмі.

Але, щоб зрозуміти всю історію, треба повернутися до скандалу 12-річної давності. Тоді Ювентус покарали за договірні матчі, відправивши до Серії B, і позбавили титулу чемпіона. Цей скандал більш відомий під назвою Кальчополі. Туринський клуб швидко повернувся до Серії А та поволі почав відновлювати колишні лідерські позиції. У 2010 році піднімати клуб довелося новому президенту Андреа Аньєллі та генеральному директору Джузеппе Маротті. Обидва змінили Ювентус, зробивши з нього новітній футбольний бренд. Вони не тільки побудували новий стадіон, а й все зробили для того, щоб Ювентус не згадували у контексті Кальчополі. Навіть осучаснили клубний логотип, відмовившись від 119-річної класичної зебри – все заради мінімалізму і впізнаваності.

Фото Getty images

Однак, саме в часи, коли відкривали новий стадіон, керівники Юве почали контактувати з італійською мафією. Аньєллі регулярно зустрічався з псевдофанами. Навіть тричі на тиждень, – розповів відомий італійський журналіст-розслідувач Сігфрідо Рануччі. Ультрас дали великі привілеї: вони отримували безкоштовно квитки і абонементи, які навіть могли продавати на чорному ринку за шалені гроші. Відплачували фанати спокоєм – вони були зобов’язані не влаштовувати хуліганських акцій на стадіоні, за які УЄФА карає великими сумами.

Та це тільки верхівка туринського айсберга. Журналісти Rai Sport 3 знайшли зв’язок Маротти з несподіваною смертю екс-лідера ультрас Рафаеле Буччі. Останній відповідав за зв’язок фанатів з клубом та за розповсюдження квитків. У липні 2016 року він нібито вчинив самогубство – кинувся у прірву з 30-метрової висоти. Чому нібито і до чого тут Маротта? Поліція прослуховувала директора б’янконері цілих 2 роки, але саме у день смерті Рафаеле Буччі Маротта три години був без прослушки. У ті години, коли не стало лідера фанатів.

Керівник відділу продажу квитків Стефано Мерулла розповів, що за день до смерті лідера фанатів він разом із Буччі хотів піти до поліції та зізнатися в обігу коштів між клубом і мафією.

Буччі був наляканий. Відчував, що у будь-який момент його можуть знищити, бо він контактував із поліцією, – говорив директор охорони Ювентуса Алессандро Анжело під час розмови телефоном із Франческо Кальво, колишнім директором Юве.

Один з ультрас також розповів журналістам у прямому ефірі, що не вірить у самогубство Рафаеле Буччі.

Скандал, пов’язаний із Кріштіану Роналду, сколихнув футбольний світ і дещо зіпсував враження від сенсаційного трансферу до Старої Синьйори. Але, португалець своєю результативною грою компенсує втрату хорошої репутації. Перед відомим скандалом з договірними матчами у минулому десятилітті до Ювентуса теж перейшов прекрасний нападник. Але вже за декілька років Златан, як і більшість гравців команди, покинув Ювентус. Зв’язки з мафією, можлива причетність керівництва клубу до смерті лідера фанатського руху – саме це ми спостерігаємо вже за нинішніх часів, за часів Роналду в Ювентусі.

Фото Emilio Andreoli/Getty Images

Корабель на плаву, але дехто вже побіг із нього. Неочікувано у вересні залишив свою посаду Джузеппе Маротта. І це ледве не на піку вболівальницького інтересу до б’янконері! Та чи буде відставка колишнього генерального директора першим та останнім наслідком скандалу? Активний розвиток всесвітнього бренду під назвою Ювентус може поховати сам президент Старої Синьйори – Андреа Аньєллі.

Читайте також