ПСЖ знову обійшов фінансовий fair play. Заради японського вінгера

20:09, 11 лютого 2019

Якщо хтось здивувався, що у зимове трансферне вікно французький ПСЖ не пошумів на ринку (як парижани робили це в останні декілька років), то ми цей подив точно розвіємо.

Парі Сен-Жермен в останнє трансферне вікно придбав лише опорного півзахисника Леандро Паредеса. За аргентинця Зеніту заплатили 40 мільйонів євро — смішні гроші, як на парижан. На цьому все? Здається, що так, але не зовсім. Був ще один трансфер, фактично оформлений чужими руками, але за гроші власників ПСЖ.

Фарм-клуб ПСЖ. Катарський Аль-Духайль тісно пов’язаний із паризьким грандом — обома клубами володіє катарська королівська родина. Катарську команду можна назвати фарм-клубом ПСЖ (як Жирона для Ман Сіті, Вітесс для Челсі, а український приклад самі можете додумати). Головне завдання подібних фарм-клубів — дати ігрову практику гравцям, які прийшли в оренду і не потрапляли у склад своїх іменитих команд.

Що зробили власники ПСЖ? Аль-Духайль підписав маловідомого японця Сьою Накадзіму.

24-річний атакувальний півзахисник рік виступав у португальському Портімоненсе (середняк чемпіонату Португалії), за який відіграв 14 матчів, забив 6 м’ячів та віддав 5 гольових передач. Катарці виклали за японського вінгера аж 35 мільйонів євро! Непогана сума за ноунейма? Очевидно, що ця покупка — не для розвитку Аль-Духайля. Всі вже звикли, що до арабських країн їдуть більше догравати, а не будувати футбольне майбутнє. Тому, скоріше за все, японець не затримається у Катарі більше ніж на рік.

Навіщо Накадзіма ПСЖ? Можливо, скаути парижан бачать у цьому футболісті велику перспективу, тому краще його перекупити за 35 мільйонів зараз, аніж потім заплатити ще дорожче. Тому, не дивуйтеся, якщо за півроку-рік японець перейде до французів за якісь символічні пару мільйонів євро. Але такому трансферу є інше пояснення — із фінансовим потенціалом. Усі, мабуть, вже чули, що за дебютом китайського форварда Ву Лея у матчі Вільярреал — Еспаньйол спостерігали онлайн 40 мільйонів китайців. Це просто шалена цифра, з огляду на продаж телетрансляцій та розвиток клубного бренду. ПСЖ, в свою чергу, теж активно займається виходом на азійський ринок. Реклама бренду, телетрансляції, навіть продаж футболок — все це принесе парижанам великі бонуси від трансферу гравця з Азії.

Чи порушуються правила фінансового fair playРіч у тім, що Аль-Духайль не входить до організації Qatar Sports Investments, яка є власником ПСЖ. Тобто у разі, якщо парижани вирішать купити Накадзіму у катарців, офіційно це не буде операцією купівля-продаж у самих себе. З одного боку — схема дуже проста і може бути явним порушенням фінансового fair play, а з іншого — французький клуб важко буде звинуватити у махінаціях. УЄФА не хоче не може покарати ПСЖ навіть після сенсаційних розслідувань FootballLeaks. Тому, чи отримає покарання паризький клуб у випадку трансферу японця Накадзіму — запитання риторичне.

Читайте також: Правда про перехід Фонсеки до Зорі

Читайте також