Без Мессі і Роналду. Ель-Класико все одно зачаровує

Це перше Ель-Класико з 2009 року, в якому не грали ні Мессі, ні Роналду. Якщо Кріштіану вже декілька місяців виступає за Ювентус, то Ліонель змушений був з трибун стежити за грою своєї команди – нападник Барселони нещодавно зламав руку.

До того ж, це перше Ель-Класико, в якому використали систему VAR. Швидкість гри обох команд диктує потребу у допомозі головному арбітру. Тому введення відеоповторів – міра необхідна.

Відкрита гра розпочалася з перших хвилин. Два ідентичні епізоди у Реала і Берселони закінчилися по-різному. Бейл після прицільного паса Марсело не влучив у ворота. А Коутіньйо натомість забив! І зробив рахунок 1:0 вже на 11 хвилині. Жорді Альба, залишивши позаду Начо, віддав точно на бразильця. Коутіньйо в один дотик переправив м’яч в сітку воріт.

Photo by David Ramos/Getty Images

Невпевненість вершкових була помітна навіть непрофесіоналу: пожежа в штрафному майданчику з декількома пасами в нікуди і навіть в ноги супернику закінчилася ударом Артура Мело. На щастя для мадридських фанатів, Тібо Куртуа однією рукою дотягнувся і вибив м’яч з дев’ятки.

До речі про VAR. В середині тайму Варан разом із Суаресом впали у штрафному майданчику Куртуа. Арбітр не зупинив гру. Але! Чому не скористатися повтором? Рефері особисто подивився відео і вказав на 11 метрів. Історична подія.Photo by David Ramos/Getty Images

Пробивати пенальті підійшов Суарес. Тібо вгадав кут, але не дотягнувся, щоб відбити, адже удар був доволі потужним. Луїс відсвяткував гол, показавши принт із зображенням своїх дітей на футболці – 2:0

Photo by Alex Caparros/Getty Images

З початком другого тайму гра трохи вирівнялася. Не тільки за перебігом подій на полі, а й за рахунком. Іско з кута штрафного майданчика прострілив на лінію воротарського, та Тер Штеген відбив м’яч. На підбиранні виявився не захисник гранатових, а Марсело. Бразилець встиг обробити м’яч і поцілити у протихід воротарю. Станом на 52 хвилину з’явилася інтрига – 1:2.

Надалі Реал перейняв ініціативу і гостроту. Всі атаки були лише в бік воріт Тер Штегена – тепер час відпочивати Куртуа. Простріли, подачі й удар Модрича в стійку – Барселона відчула шквал атак суперника. У відповідь і Суарес в стійку влучив, але це теж лише гострий момент, не гол.

Барселона вочевидь сильніша, якщо змогла витримати натиск і забити втретє. Видовищний, барселонівський вийшов гол. Сержі Роберто віддав пас на груди Суаресу, який стояв майже на лінії штрафного майданчика. Луїс різко вивернувся і направив головою м’яч в кут воріт. 3:1, і цього разу Суарес побіг святкувати до своїх дітей на трибуні.

Де третій, там і четвертий. На 83 хвилині запахло розгромом. Серхіо Рамос погано прийняв м’яч на груди, Роберто вибив на Суареса і Луїс оформив хет-трик. На цей гол в уругвайця оригінальних святкувань вже не знайшлося – 4:1

І сміх і гріх. Реал посипався. Ще чотири хвилини і бланкос пропустили вп’яте (!!!). Гол імені замін Вальверде. Дембеле пройшов двох гравців, подав на лінію воротарського, Артуро Відаль замкнув – обидва футболісти щойно вийшли з лавки. Рамос не вибив, Куртуа не упіймав. Відаль забив головою! І це вже непристойні 5:1.

Реал вцілому невпевнено розпочав сезон. Ще до Ель-Класико мадридці обіймали незвичне 9-те місце після дев’яти турів. І ця поразка в чомусь логічна. Барселона об’єктивно краща.