Чемпіонат світу в Росії: Хто в черзі на бойкот?

Піар-хід від Володимира Путіна. Так у Великій Британії називають Чемпіонат Світу-2018 у Росії.

Міністр закордонних справ об’єднаного королівства Борис Джонсон відверто порівнює Путіна і футбольний турнір з Гітлером та Олімпіадою-1936 у Німеччині.

Getty Images

Таку заяву Джонсон зробив перед парламентським комітетом з міжнародних справ. Міністр погодився з депутатом-лейбористом Ієном Остіном. Той вважає, що Путін за допомогою чемпіонату хоче “одягнути глянець на жорстокий і корумпований режим” в Росії.

Остін зізнався, що любить футбол, але думка про те, що Путін вручатиме переможцеві Кубок світу жахає політика.

Боюся, що це абсолютно вірно, – відреагував Джонсон. – Я думаю, що порівняння з 1936 роком тут абсолютно доречно.

Брати участь в прославленні Путіна через спортивний захід – це мерзенна перспектива.

Але було б несправедливо карати уболівальників збірної чи саму команду, яка готувалася до Чемпіонату світу протягом дуже довгого часу.

Джонсон хоче терміново обговорити з російською стороною безпеку уболівальників, які поїдуть на турнір.

#TBT Gareth Southgate became the #ThreeLions’ manager #onthisday in 2016 🤝

A post shared by England (@england) on Nov 30, 2017 at 1:24am PST

Наставник збірної Англії Гарет Саутгейт – проти бойкоту Чемпіонату Світу. І навіть заявив, що візьме з собою в Росію дружину Алісон і двох дітей-підлітків Мію і Флінна.

Росія – неймовірна країна у культурному плані. Я хочу, щоб моя сім’я це побачила. Як і сам Чемпіонат Світу. Ми готуємося поїхати на турнір. У мене немає сумнівів, що це саме те, що ми і повинні робити. Як і те, що ми повинні планувати безпеку наших гравців і вболівальників, – сказав наставник.

Міністри і члени королівської сім’ї відмовилися від поїздки у Росію.

До дипломатичного бойкоту приєднався президент Польщі Анджей Дуда. Він не братиме участі в церемонії відкриття чемпіонату світу. Поляк також не вітав Путіна з перемогою на президентських «виборах».

До бойкоту можуть приєднатися Ісландія, Швеція і Данія. Скандинавські країни розглядають можливість відмови офіційних осіб від поїздки в Росію.

Олімпіада-1936 пройшла в Берліні під час правління в Німеччині Адольфа Гітлера. Нацистський режим перетворив її на гігантське пропагандистське шоу. Це була остання Олімпіада перед Другою світовою війною…

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також