Чи були шанси в Шахтаря? Аналіз поразки від Ман Сіті

Автор Денис Савченко

Донецький Шахтар без шансів програв Манчестер Сіті. Містяни відправили у ворота донеччан 3 м’ячі, але, щиро кажучи, це найменше, що вони могли зробити у цьому матчі.

Так, Шахтар напередодні втратив двох найкращих гравців – Тайсона і Марлоса, які забезпечували швидкість та креатив у нападі. У матчі проти Ман Сіті вони були відсутні, але на тлі невдалих дій у захисті їхніх партнерів можна побачити, яку роль Тайсон і Марлос відіграють і в оборонних діях.

Те, що Веллінгтон Нем дуже погано повертається в оборону було помітно з перших хвилин. Матвієнко і так не грає на рідній позиції, так ще й допомоги від партнера не дочекаєшся.

Перший тайм був дуже показовим для правого флангу захисту Шахтаря. Саме звідти надходило найбільше небезпеки від Містян. Інфографіка на ресурсі Wyscout, що ілюструє втрати донеччан,  яскраво показує (жовтим виділені втрати, які призвели до удару суперника), що у першому таймі Містяни відверто відвозили Матвієнка (22 номер), Нема (23) та частково Майкона (27), який мав допомагати з опорної зони.

Майкон найбільше серед гравців Шахтаря втрачав м’яч (загалом за матч) – 12 разів. По 11 втрат у Ісмаїлі, Степаненка та Фернандо. Натомість, у Манчестер Сіті найбільше хибили гравці атаки, але втрати Стерлінга, Жезуса та Мареза виглядають більш виправдано, з огляду на кількість обіграшів.

Опорна зона Шахтаря провалилася ще у такому показнику, як відбирання м’яча. Тут найкращою у донеччан була четвірка захисників.

Натомість, у Ман Сіті не цуралися відбирати і півзахисники. Фернандіньйо разом з Отаменді був найкращим у цьому компоненті. Але зауважте, наскільки корисним в захисних діяк був Давід Сілва.

Та найбільшим здивуванням в оборонній роботі Гірників стала відсутність фолів. За увесь матч їх назбиралося лише 5!!! В першому таймі (в якому було пропущено 2 м’ячі, між іншим) лише Тарас Степаненко порушив правила, а у другому таймі трішки змінили статистику Матвієнко, Мораєс, Ісмаїлі та Кривцов.

Містяни у 3 рази більше порушували правила проти гравців Шахтаря. Не фолити проти гравців Сіті – це була установка Паулу Фонсеки чи ми просто побачили беззубий Шахтар?

Атакувальні справи донеччан виглядали дуже сухо без Тайсона і Марлоса. Фернандо вистрілював лише у деяких моментах, Нема з’їв габаритний Менді, Коваленко прогнозовано не показав нічого видатного, а Мораєсу було дуже складно зачепитися за м’яч. Не дивно, що креативні дії на себе взяв Ісмаїлі. Саме він і мав одну з найкращих нагод відзначитися.

Шахтар видав бліду гру із Манчестер Сіті, у якій гості навпаки показали прекрасну взаємодію усіх ліній команди. Здебільшого Гірникам не вистачало креативу та нахабності у єдиноборствах. Статистичні дані гри в обороні та атаці дають можливість сказати лише одне – нинішній Шахтар є командою Тайсона, Марлоса та Ісмаїлі.

У статті використано дані Wyscout

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також