Десна – Динамо. Перемога киян імені Кенджори

Хто замінить Вербича? (Через перебір жовтих карток словенець підтримував партнерів на трибунах стадіону імені Гагаріна) Це питання перед виїзним матчем Динамо в Чернігові уболівальників киян цікавило найбільше. Сідіклей зустріч із Десною розпочинав з лавки, а на позиції лівого півзахисника вийшов Буяльський. Сидорчук, Шепелєв і Шапаренко сформували центральну вісь в середині поля. Увесь квартет упродовж гри кільак разів змінював позиції, тому Буяльського лівим вінгером можна було назвати лише номінально. Повернувся до заявки Кадар, котрий не грав через хворобу.

Завданням Десни, що посідає 5-те місце у турнірній таблиці, було як мінімум не пропустити, щоб отримати шанс на очки і закріпитися у першій шістці УПЛ.

Стартовий склад Десни на матч з Динамо

Опубліковано ФК Десна Субота, 2 березня 2019 р.

Динамо розпочало зустріч із тотального володіння м’ячем, але у перші чвертьгодини лише один удар Циганкова поцілив у площину воріт – Литовка без проблем забрав м’яч. Масовану оборону кияни намагалися прорвати флангами, та навіси до реальної гостроти не призводили. Спроба Шепелєва пробити з-за меж штрафного майданчика видалася набагато небезпечнішою. Литовка м’яч відбив перед собою – Буяльський на добивання не встиг.

За мить активний Циганков на підступах до воротарського майданчика накрутив трьох! чернігівців і проштовхнув на Шепелєва. Володимир впав перед воротами Десни у боротьбі з Гітченком та Мостовим. На німе прохання вісімки Динамо про пенальті арбітр Ярослав Козик не зреагував.

За такої закритої гри результат гостям приніс стандарт. Навіс Циганкова отримав продовження, м’яч відскочив на Кенджору, який звільнився від опіки Дениса Фаворова, і поляк забив вдруге у сезоні – і вдруге у ворота Десни, 0:1 на 25-тій хвилині матчу!

Згодом Шапаренко пасом у падінні віддав вертикаль на Соля, але Фран не влучив у площину воріт Литовки. Під кінець першого тайму господарі значно активізували свої атакувальні дії. Десна навіть реалізувала стандарт. Картушов навісив, Імереков забив ударом головою. Але боковий арбітр чітко зафіксував офсайд у захисника чернігівців і гол не було зарахувано.

Неймовірна прикрість сталася з нападником Динамо під сам свисток.

У боротьбі з Імерековим Соль впав і зазнав важкої травми плеча. Його крики і нецензурні слова іспанською чуло, мабуть, півміста. Форварда змінив Русин, а Десна провела небезпечний кутовий. Артем Фаворов бив, але Бурда, що стояв на стійці, виніс м’яч у поле.

По перерві Литовка двічі рятував Десну у перші хвилини: невдачі спіткали відповідно Русина і Циганкова. Господарі теж провели кілька небезпечних випадів: в одному з епізодів Картушову у вигідній ситуації забракло часу і простору для того, щоб обіграти Бойка. Динамо ж відповіло голом. Знову майстерно розібрався Кенджора, скинувши під удар Буяльському. Віталій свою нагоду марнувати не став, і це вже 0:2. Потім Циганков влучив у стійку з перспективного штрафного майже з лінії майданчика.

Атака на атаку призвела до чергового загострення біля воріт Динамо! Бойко видряпав м’яча в ногах Сергійчука, ліквідувавши вихід сам на сам. Та все ж чернігівці домоглися свого в останні хвилини – Картушов скористався з незлагоджених дій оборонців гостей і таки пробив Бойка, 1:2 – йшла 84-та хвилина.

Спокійний, здавалося, матч для Динамо перетворився на нервовий – багато втрат в центрі поля, тиск господарів… Але зрештою, на результат це не вплинуло.

2:1 – виїзна перемога Динамо і втрата Соля перед матчем 1/8 фіналу Ліги Європи з Челсі…