Диво на Олімпіаді. Україна в меншості вириває перемогу. ВІДЕО

Команда Ротаня шокувала Маркко з Хакімі.

У суботу, 27-го липня, відбувся поєдинок 2-го туру групового етапу Олімпійських ігор-2024 у рамках групи B, у якому зійшлися збірні України U-23 та Марокко U-23.

Поєдинок активніше розпочали окрилені перемогою над Аргентиною марокканці. Основну загрозу воротам української команди створювали вінгери Марокко Бен Сегір та Еззальзулі, який вже на 7-ій хвилині увірався в штрафний майданчик українців і намагався забити з гострого кута, але його удар заблокував захисник. Після того за справу взявся зірковий капітан Атлаських левів Ашраф Хакімі, який спочатку цілив зі штрафного у праву дев’ятку, а потім у ліву, але обидва удари пройшли вище воріт.

На це олімпійська збірна України відповіла атакою на 22-ій хвилині, яка одразу стала гольовою. Максим Брагару чудово розхитав суперника на лівому фланзі і виконав простріл у центр штрафного майданчика, на який вдало відгукнувся Дмитро Криськів, зігравши на випередженні і в дотик пробивши в ближній кут – 1:0.

За 10 хвилин після першого гола команда Ротаня могла забити і другий. Брагару виконав точний навіс на дальню стійку, куди увірвався Максим Хлань і замикав подачу ударом головою з близької дистанції, однак воротар номінальних гостей Мунір виконав якісний сейв.

Завершувався перший тайм атаками марокканців, які тероризували фланги оборони українців зусиллями Хакімі, Бен Сегіра і Еззальзулі, але більшість моментів закінчувалися прострілами, що перехоплювали захисники.

З перших хвилин другої половини Атлаські леви продовжували чинити дуже інтенсивний тиск на ворота Фесюна. Спочатку двічі небезпечно пробивав найкращий бомбардир Олімпіади-2024 Рахімі. Після того міг забивати Хакімі, який відгукнувся на передачу з лівого флангу і бив головою впритул з кількох метрів, але не влучив в площину. У період з 50-ої по 60-ту хвилину двічі дуже небезпечно з лінії штрафного майдачника пробивав Ель-Ханус, слідом за ним загрожували воротам українців Ель-Аззузі та Рахімі, але підопічних Ротаня виручав Кирило Фесюн.

Однак, український голкіпер не зміг нічого вдіяти, коли арбітр призначив пенальті у ворота України за фол Салюка на Рахімі, який вміло відірвався від захисників, увійшов у штрафний майданчик і змусив захисника синьо-жовтих сфолити. За цей фол арбітр після перегляду VAR показав українцю червону картку. Рахімі чітко реалізував пенальті і зробив рахунок 1:1.

У більшості піднесені марокканці полетіли забивати ще, регулярно насідаючи на ворота Фесюна, але українцям вдалося не лише відбитися, а й вирвати історичну перемогу. На 90+8 підопічні Ротаня вибігли в контратаку, яку втілили в гол два гравці, що вийшли на заміну. Олег Федор виконав простріл на Ігора Краснопіра і той замкнув передачу ударом уже в порожні ворота – 2:1! Перша перемога України на Олімпіаді.