ЕКСКЛЮЗИВНО! Мірча Луческу розніс український футбол

Автор Володимир Звєров

На Олімпійському Мірча Луческу лише гість. Жодних шансів стати тренером Динамо, хай би які анекдоти не вигадувала румунська преса. Але Хацкевичу, тоді ще головному, ця тема все одно не подобалася. Білоруський спеціаліст просто розвернувся і пішов, почувши запитання про Луческу в Динамо.

А от Мірча Луческу був красномовним стосовно нинішнього рівня Чемпіонату України, Шахтаря та Динамо:

Перша гра чемпіонату України, яку я побачив за останні три роки, – це Динамо – Шахтар. Я був лише на двох матчах Шахтаря у Лізі Чемпіонів: з Ромою та Манчестер Сіті. Зараз хотів побачити рівень чемпіонату в Україні після трьох років відсутності.

Що я побачив? Це далеко від того, що було раніше. Я очікував, що буде набагато краще. Я ж пам’ятаю, як залишив український футбол. Із Дніпром, Металістом, з дуже хорошою командою в Одесі. Шість-сім команд мали чудовий потенціал.

Зараз, із дванадцятьма командами нелегко вийти на високий рівень. Я хотів би, щоб топові українські команди потужніше протистояли одна одній.

Не забувайте, поки я був у Шахтарі, Динамо змінило мінімум 10 тренерів! Так неможливо! Не виграв – геть, не виграв – геть! Це неправильно. Важливо дати комусь побудувати систему, стиль, взаємозамінність. Кожен тренер бачить футбол по-своєму, не можна постійно змінювати напрямок.

Усі тренери Динамо, які грали проти мене, були дуже хорошими. Сьомін, Газзаєв, Ребров свого часу. То був трошки інший час, але Ребров був в порядку. Дем’яненко… Я не знаю, навіщо вони так часто міняли тренерів.

Photo by Burak Kara/Getty Images

Від цього страждає команда, уболівальники. Бо фани хочуть бачити Динамо того ж рівня, як колись. Пам ‘ятаю, як у 2002-му очолював Бешикташ, і ми грали проти Динамо в Кубку УЄФА. Вибили їх, 3:1 удома і 0:0 в Києві. У той період Динамо було надзвичайно хорошою командою. Вони вилетіли у Кубок УЄФА з Ліги Чемпіонів. Проблема в тому, що три роки Шахтар не вводив молодих гравців. Взагалі. Фонсеку цікавила лише перемога у чемпіонаті.

Коли ти хочеш мати команду на майбутнє, тобі треба ризикувати і змінювати гравців. 4-5 чоловік треба міняти і награвати молодих. Якщо ти так не робиш, як тоді дочекаєшся зросту? Хочеш лише результат, тоді став 12 тих самих людей. І матимеш результат. Але згодом почнуться великі проблеми.

У мене Ракицький почав грати в 17 років. Тому ми з президентом і відпустили Чигринського. Ракицький уже був за спиною і був готовий грати.

А зараз той самий етап розвитку у Матвієнка. Зубков, Борячук, який багато зіграв. Але Фонсека не ставив їх, довіряючи дванадцятьом або чотирнадцятьом футболістам. Хорошим, досвідченим. Вони давали результат, щоразу вигравали чемпіонат. Та коли ти працюєш у команді, маєш нести відповідальність не лише результат. А й за створення команди майбутнього. Поставити на рейки зміну поколінь, результат, імідж. Популярність.

Якщо ж ти дотримуєшся своєї філософії, ти будуєш команду на 10 років. Без жодних проблем. І тоді гравці знають що їм робити, вони йдуть в одному конкретному напрямку.

І досі, колишні гравці Шахтаря залишаються дуже-дуже гарними друзями. Я був приємно здивований, коли Слава Шевчук приїхав до аеропорту забрати мене. Ми їхали, він увімкнув відео-чат. З нами на зв’язок вийшли Хюбшман, Жадсон, Кобін.

Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Так, я знаю, що Вася Кобін зараз тренує. Я говорив з ним! Ахахах… Я спитав його – ну що, як тобі зараз? Легко? Ти ж мене критикував. А що тепер думаєш? Ти ж питав – коуч, чому я не граю? Ти не міг грати в основі, бо там був Срна. Це було неможливо. Кажу йому – але я давав тобі змогу зіграти багато матчів на правому фланзі, і на лівому, в атаці. Аби ти грав! Він сказав, о Містере. Це так-так тяжко. Тепер я вас розумію. Розумію, як важко бути тренером.

Румун не старішає на обличчі. У свої 74 має вигляд часів тренерства. І модну футболку кольору Манчестер Сіті. Команди,яка зараз йому найбільше до вподоби. Тримання і контроль м’яча, розумний футбол. Бо ж, за словами Луческу, лише Манчестер Сіті, Барселона і Шахтар мають цей неповторний стиль.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також