Есеола: В жодного українського нападника немає такої результативності, як у мене

Автор Денис Савченко

Його виховав київський Арсенал, Динамо не пропустило до першої команди, в італійській Серії D він вивчав філософію, а в Казахстані йому дякують просто на вулиці. FootballHub поговорив з українським нападником нігерійського походження Адерінсолою Есеолою, який надзвичайно результативно розпочав новий сезон, відверто розповів про Кайрат, рідний Арсенал-Київ, стиль гри Бєсєдіна та свою надрезультативність у чемпіонаті Казахстану.

Кайрат — це топ-клуб! Гадаю, що в Кайраті такі умови, яких немає в жодному з українських клубів, що стосується бази та інфраструктури. В Європі є лише декілька таких баз, як у Кайраті. В Казахстані не так багато клубів, які виступають на міжнародній арені. В країні це дуже цінується, особливо перемоги над хорошими командами. Після двох голів АЗ Алкмаару зустрічали на вулиці, дякували за цю гру. Ажіотаж був великий!

Гадаю, що в Казахстані вже встиг сподобатися відтоді, як виступав за Акжайик. У них не завжди буває, що нападники з нетопових клубів беруть участь у бомбардирській гонці. А так сталося, що після першого кола чемпіонату я був найкращим бомбардиром (прим.авт. — у 19 матчах забив 12 мячів з початку чемпіонату), тому вже встиг усім запам’ятатися. Мотивувало прагнення показати себе, показати, що українські футболісти — хороші футболісти, з якими треба працювати, незалежно від того, в якому чемпіонаті вони грають.

 Чого не вистачило у двобої із чеською Сигмою (прим.авт. — Кайрат у кваліфікації Ліги Європи спочатку пройшов АЗ Алкмаар, а потім вилетів від Сигми)? З нами злий жарт зіграв швидкий гол, який ми пропустили. Якби не пропустили цей м’яч, то нам би вистачило емоцій, сил та майстерності дотиснути чехів. Але нас надломив цей швидкий гол.

В Кайраті всі пам’ятають Тимощука, люблять, його футболка навіть при вході висить. Він був хорошим лідером, хорошим капітаном. Можливо Тимощук приїхав туди догравати, можливо Аршавін дограє, проте це топ-футболісти. Яка різниця, дограють вони, чи тільки починають. Тимощук та Аршавін вже залишили свій слід у цьому клубі.

Чи пропонували казахстанці прийняти громадянство? Я патріот, я люблю свою країну і не дуже сприймаю питання натуралізації. Можливо, хтось і натякав, ЗМІ натякали, але конкретної пропозиції не було. Якщо б грав, то тільки за збірну України. Це моя маленька мрія! Я багато для цього працюю, щоб потрапити у збірну, але тренерському штабу видніше. Хоча я вважаю, що в жодного українського нападника у цьому році немає такої статистики, яка є в мене. Була можливість грати за збірну Нігерії, бо в мене батько нігерієць, але я обрав Україну.

Правильна українська кров😍І нехай всі мрії здійсняться🙌Читай бомбезне інтерв'ю Есеоли на FootballHub🔜

Опубліковано FootballHub П'ятниця, 24 серпня 2018 р.

Що я думаю про призначення Раванеллі в Арсенал? Там керівництво  намагається за рахунок тренера привернути увагу до клубу. Але абсолютно неправильно змінювати тренера, коли він виграв чемпіонат, і повністю змінювати команду. Якщо б вкладали сотні мільйонів доларів і приходили футболісти високого рівня, то тоді ще можна про щось говорити. А коли це робиться так, що приходять ноунейми, то тільки за рахунок тренера дуже складно буде. Я не бачу перспектив, оскільки зараз грає 90% футболістів, у яких немає любові до Арсенала і вони взагалі не розуміють, що таке Арсенал. Якби залишився той склад команди і той тренер, що був торік, то ми би побачили зовсім інший Арсенал. Гадаю, що по результатах видно. Все, що там робиться, виливається на футбольному полі. Я їм бажаю удачі, щоби побільше вигравали.

Чи подобається мені, як нападнику, робота на полі Бєсєдіна? Це не той тип нападника, який мені подобається у футболі. Я вважаю, що обсяг роботи повинен бути другорядним, якщо судити нападника за його діями. Основним фактором, за яким повинні судити форварда — це кількість голів. Нас в Італії вчили так: центральний нападник має забивати. Може він не вміє грати, може він технічно погано оснащений, але якщо він забиває — він цінується. Це його робота, так само, як і робота воротаря – відбивати, робота опорника — відбирати і віддавати.

В Італії я грав на невисокому рівні, але вони не ділять філософію на рівні ліг. Починаючи з Серії А і до найнижчих ліг, у них однакова система підготовки, філософія гри і так далі. Ясна річ, що чим більше фінансування, тим більші можливості в клубах. Але по суті у них навіть розклад тренувань однаковий. Особисто я додав у єдиноборствах, грі на другому поверсі, голах, навчився філософію переймати.

У міжсезоння я розглядав пропозиції тільки від казахстанських клубів, але це все топ-клуби країни. А в Україні не у всіх клубів є можливості, щоб я перейшов. Можливо, тільки Динамо Київ, Шахтар, Зоря, але від цих клубів не було пропозицій.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також