Фіаско Левандовського і команди. Польща неочікувано програє збірній Словаччини

У стартовому матчі групи Е на Євро-2020 Польща у Санкт-Петербурзі грала зі Словаччиною

Стартовий склад номінальних господарів поля:

Стартовий склад збірної Словаччини:

Фаворитом у цій зустрічі вважалися поляки, зокрема через те, що у їхньому складі є один із найкращих нападників Європи Роберт Левандовський. Натомість словаки доволі швидко на ділі, а не на словах, довели хибність цієї думки.

Перший момент, який змусив нервувати фанів Польщі, це удар Ондрея Дуди на початку матчу. Словацький півзахисник змістився з лівого флангу ближче до центра і з лінії штрафної зони пробив між двох захисників у ближній кут. М’яч пролетів у лічених сантиметрах біля стійки.

Але вже на 18-й хвилині Словаччина повела у рахунку. Роберт Мак на лівому флангу в оточенні двох гравців зумів розвернутися, прокинув поміж ніг захиснику Бартошу Берешинському, увійшов до штрафного майданчика і сильно пробив у ближній кут. М’яч влучив у стійку, відлетів у Войцеха Щенсного і вже від голкіпера Польщі відправився у сітку воріт – 0:1.

Згодом Юрай Куцка завдав небезпечного удару з дальньої дистанції. На щастя, для збірної Польщі, м’яч пролетів трохи вище воріт. За декілька хвилин той же словацький півзахисник пробивав головою після подачі з правого флангу – Щенсний забрав м’яч до рук. Перевага збірної Словаччини була помітною.

Поляки ж упродовж першого тайму не були схожі на себе. За стартові 45 хвилин підопічні Паулу Соузи жодного разу не пробили у площину воріт! З небезпечних моментів можна назвати лише дальні удари Крихов’яка та Зелінського. Але в обох випадках м’яч проходив повз ворота.

На другий тайм вийшла вже зовсім інша збірна Польщі

Лише за 35 секунд після відновлення матчу поляки забили. Кліх віддав чудову розрізну передачу до штрафного майданчика на Рибуса, той в дотик продовжив на лінію воротарської зони на Лінетті. Півзахисник Торіно одразу лівою переправив м’яч у сітку воріт – 1:1.

Буквально за декілька хвилин той же Лінетті міг виводити збірну Польщі вперед. Після прострілу з правого флангу півзахисник пробивав з декількох метрів, але удар був заслабким, а м’яч полетів у руки Дубровці.

На 62-й хвилині Крихов’як залишив збірну Польщі у меншості. Овідіу Гацеган показав польському півзахиснику другу жовту за фол і той пішов відпочивати. Після цього ініціатива знову повернулися до словаків, які дуже швидко вилученням скористалися. Після подачі з кутового чомусь ніким не прикритий Мілан Шкріньяр спокійно прийняв м’яч на груди у штрафному майданчику і пробив точно у кут воріт – 1:2.

Після другого забитого м’яча словенці трохи заспокоїлися, віддали м’яч полякам і почали вже грати від результату. Роберт Левандовський, на якого покладали, мабуть, найбільші сподівання, був малопомітним упродовж усієї гри. Захисники збірної Словаччини зуміли повністю закрити польського форварда. Єдине, чим запам’ятався нападник Баварії, це його зрізка наприкінці зустрічі, коли він завадив своєму ж партнерові пробити головою.

Героєм Польщі міг стати Беднарек. Центральний захисник у доданий до основного час опинився у штрафному майданчику Словаччини. Польський оборонець прийняв м’яч і метрів із дванадцяти пробив з лівої ноги – м’яч пролетів поруч зі стійкою. Згодом з-за меж штрафної зони пробивав Свідерський – Дубравка дістав м’яч з лівого верхнього кута.

Відтак, 2:1 на користь словаків, які святкували лише ДРУГУ перемогу за усю свою історію виступів на Євро!