ФІФА забанила Челсі!
- 13:11, 22 лютого 2019
Лондонський Челсі отримав трансферний бан на два трансферних вікна через незаконне підписання молодих футболістів.
Недовіра до Маурісіо Саррі на фоні жахливих матчів Челсі останнім часом – це не найгірше, що могло статися з лондонським клубом. Забути про будь-які трансфери аж на рік – ось це найгріше!
Челсі заборонено підписувати нових гравців протягом двох трансферних вікон. Тобто, до літа 2020 року лондонцям слід забути про оновлення команди! Ця заборона стосується клубу в цілому, за винятком жіночих та футзальних команд.
Chelsea given two-window transfer ban by FIFA after breaking rules over the transfer of minors pic.twitter.com/lDuddh0qFO
— B/R Football (@brfootball) February 22, 2019
У ході довготривалого розслідування ФІФА було опрацьовано близько 100 угод і виявлено, що лондонці порушили трансферні правила ФІФА при підписанні 29 молодих гравців. Під роздачу потрапила й Федерація футболу Англії, оскільки довзволила подібні махінації:
Дисциплінарний комітет ФІФА застосував санкції проти футбольного клубу Челсі та Федерації футболу Англії за порушення, пов’язані із міжнародними трансферами та незаконною реєстрацією футболістів, віком до 18 років.
Окрім трансферного бану, Челсі має сплатити штраф у розмірі 460 тис. фунтів. А також протягом 90 днів згідно із нормами ФІФА провести трансфери, які до того здійснили незаконно.
Найбільш помітним у розслідуванні ФІФА є трансфер нападника Бертрана Траоре. Юнак підписав свій перший офіційний контракт з Челсі у 2013-му у віці 18 років. Але футболіст не був офіційно зареєстрований у Федерації футболу Англії аж до січня 2014-го. ФІФА припускає, що Челсі увів в оману федерацію з цими датами, оскільки було встановлено, що Траоре за цей період зіграв за молодіжну команду Челсі аж 25 матчів.
Лондонський клуб заплатив 154 тис. фунтів матері гравця та ще 13 тис. фунтів клубу, за який грав Траоре у Буркіна-Фасо. Тому клуб із Батьківщини Бертрана і не намагався укласти контакт із ним. Натомість Челсі часу не гаяв: лондонці підписали Траоре на 4 з половиною роки. Хоча гравці до 18-ти згідно з нормами ФІФА не можуть підписувати контракти більш ніж на 3 роки. Також правила ФІФА забороняють перевезення через національні кордони гравців у віці 18 років, якщо тільки їхні батьки не емігрували через причини, не пов’язані з футболом. У межах ЄС можна переміщатися гравцям, які досягли 16 років.
Футбольний клуб Челсі має право на оскарження такого рішення, але наврядчи це допоможе скасувати трансферну заборону.