Фінал Ліги чемпіонів. Реал завдяки Куртуа та Вінісіусу перемагає Ліверпуль. ВІДЕО

Головний матч сезону 2021/22, фінал Ліги чемпіонів між Ліверпулем та мадридським Реалом, пройшов на Стад де Франс

Усе розпочалося з курйозу. Організатори були змушені перенести старт матчу аж на 36 хвилин. Причина - проблеми з пропускною системою. Не всі фани мерсисайдців встигли потрапити на стадіон та зайняти свої місця на арені до запланованого стартового свистка.

Перший небезпечний момент у зустрічі створили гравці Ліверпуля. Александер-Арнольд отримав м’яч у штрафному майданчику Реала і прострілив на лінію воротарської зони на Мохаммеда Салаха. Єгиптянин в дотик завдав удару низом в кут воріт, але Тібо Куртуа встиг скластися та відбити.

Після цього бельгійський голкіпер Реала за декілька хвилин ще двічі парирував удари Тьяго Алькантари та Мохаммеда Салаха.

У середині тайму дуже близький до гола був Садіо Мане. Сенегалець з меж штрафної зони стріляв у кут воріт. І лише реакція Тібо Куртуа врятувала Реал. Голкіпер ледь дотягнувся до м’яча: спочатку перевів його у стійку, а вже потім зафіксував у руках.

На 34-й хвилині підопічні Юргена Клоппа створили чергову нагоду. Александер-Арнольд виконав подачу з правого флангу до штрафного майданчика і Мохаммед Салах, який відклеївся від захисників, пробив головою. Але, на жаль для фанів Ліверпуля, м’яч полетів у те місце, де стояв Тібо Куртуа.

Єдиний свій момент у першому таймі мадридці створили на 43-й хвилині і він завершився незарахованим (через офсайд) голом. Алаба видав розкішну довгу передачу на Бензема до штрафного майданчика Ліверпуля, французький нападник з кута воротарської зони хотів відпасувати на партнера по команді, але віддав передачу в ноги захисника мерсисайдців Конате. Аліссон за інерцією вибив м’яч у власного оборонця просто на Вальверде. Та півзахисник Реала не зміг нормально пробити, бо на його шляху одразу стали два гравці Ліверпуля. І м’яч у боротьбі рикошетом від Фабіньйо відлетів до Бензема, який вже і переправив його фактично у порожні ворота. Та у форварда Реала зафіксували положення поза грою, яке потім підтвердив і VAR.

По перерві підопічні Карло Анчелотті створили свій другий момент, який теж завершився голом, але цього разу все було у межах правил. Вальверде протягнув м’яч по правому флангу, змістився до кута штрафного майданчика і чи то завдав невдало удару в дальній кут (що було скоріше за все), чи то виконав розкішний простріл. Але на дальній стійці Вінісіус Жуніор вибіг з-за спини Александера-Арнольда і з декількох метрів переправив м’яч у сітку воріт – 0:1.

Мерсисайдці побігли відігруватися, але знову нарвалися на Куртуа. Салах з-за меж штрафної зони крутив м’яч під самісіньку стійку: бельгійський голкіпер в ефектному стрибку парирував цей м'яч.

На 82-й хвилині Куртуа вкотре продемонстрував свій клас. Салах прийняв м’яч у штрафному майданчику суперника, накрутив Менді і з близької відстані з правої стріляв по воротах Реала. Бельгійський голкіпер відбив на кутовий.

Гравці Ліверпуля так і не зуміли пробити Куртуа. Реал Мадрид - переможець Ліги чемпіонів сезону 2021/22! А з ним і українець Андрій Лунін.