Гоффенгайм – Шахтар. Трилер з хепі-ендом

Сюжету матчу Гоффенгайм – Шахтар позаздрить будь-який американський блокбастер

Шахтар на вирішальний поєдинок у битві за єврокубкову весну вийшов без двох своїх лідерів: Ракицького та Марлоса. Обидва гравці не полетіли до Німеччини через травми. Паулу Фонсека до вирішення питання зі стартовим складом підійшов з креативом. Португальский тренер виставив одразу 5 номінальних захисників.

Шахтар  почав матч обережно, зробивши акцент на контратаки і це досить швидко принесло результат. На 13-тій хвилині Ісмаїлі і Тайсон (мабуть найсильніша зв’язка у складі гірників) розіграли стіночку, що дозволило Ісмаїлі вийти віч-на-віч з Бауманном. Удар захисника гостей, мінімальний рикошет від оборонця Гоффенгайма і м’яч у воротах – 0:1!

Фото Getty Images

Здавалося, що може бути краще швидкого гола? – Два швидкі голи! Мабуть, так подумали гравці Шахтаря і менш ніж за 2 хвилини вдруге упіймали німецьку команду на помилці. Шульц обрізався у центрі поля, м’яч потрапив до Мораєса і той класним пасом вивів Тайсона на індивідуальне побачення з голкіпером Гоффенгайма. Капітан української команди свій супершанс не змарнував, пробивши у дальній кут воріт Бауманна – 0:2!

Не встигли українські уболівальники порадіти взяттю воріт німців, як рахунок скоритився до мінімального. Белфоділ зробив класне закидання за спину центральним оборонцям Шахтаря, а Крамарич ювелірно перекинув м’яч через Пятова – 1:2!

Голепад продовжився на 40 хвилині. На жаль для Шахтаря, знову забили господарі поля. Простріл Кадержабека Хочолава перервав, але м’яч після рикошету від Ісмаїлі відлетів на Цубера, який ударом головою перекинув Пятова, котрий застряг у напівпозиції між воротами і гравцем (не врятував і Кривцов, який у відчайдушному стрибку намагався вибити м’яч із порожніх воріт) – 2:2.

Після перерви Гоффенгайм посилив тиск на ворота Пятова. Апогеєм штурму на початку другої половини став не гол, а дві жовті картки Салаї. Півзахисник двічі за 3 хвилини порушив правила, за що отримав дві жовті картки і передчасно пішов до роздягальні.

Вилучення мало допомогти гостям відвести загрозу від своїх воріт, проте хлопці Нагельсманна почали ще завзятіше атакувати. Дуже близьким до оформлення дубля був Цубер, але після удару гравця Гоффенгайма за Шахтар зіграла поперечка воріт Пятова.

Фарт був на боці гірників і за 10 хвилин, коли із забійної позиції команду Фонсеки пробачив Шульц… Пояснити свій промах із 8 метрів у напівпорожні ворота не зможе й сам захисник Гоффенгайма.

Оборона Шахтаря тріщала по швах! На 80 хвилині свій супершанс змарнував Нельсон. Кадерпжабек протягнув м’яч флангом і віддав на 11 метрів, де абсолютно вільний Нельсон не зумів влучити у площину воріт.

Своєї нагоди гості дочекалися на під завісу зустрічі. Спочатку Бауманн врятував після удару Ісмаїлі з гострого кута. А потім за німецьку команду зіграв каркас їхніх воріт. Тайсон після паса Коваленка пробив у стійку.

Коли у команди не виходить, то приклад треба показувати капітану. Тайсон із своїми обов’яками впорався на 200%. Бразилець отримав передачу від Ісмаїлі, розвернувся і холоднокровно пробив у порожній кут воріт Бауманна – 2:3 на 92 хвилині матчу!

Шахтар вириває перемогу  і продовжує боротися за весну у Лізі Чемпіонів. Доля гірників вирішиться в Україні 12 грудня в очному двобої з Ліоном в останньому турі групового етапу. Манчестер Сіті путівку до плей-оф собі вже гарантував.