Головна сенсація Євро-2024! Грузія перемагає Португалію і виходить у плей-оф. ВІДЕО

Стали відомі останні учасники плей-оф Чемпіонату Європи. У заключних матчах групового етапу грали Грузія – Португалія та Чехія – Туреччина.

Ще після двох стартових поєдинків Роналду і компанія гарантували собі вихід в 1/8 фіналу Євро-2024 з першого місця. Тому в заключному турі, останні путівки розігрували Туреччини (мала 3 пункти), Грузія (мала 1 бал) та Чехія (1 бал).

Грузія – Португалія

Уже на другій хвилині зустрічі грузини приголомшили своїх суперників. Антоніу Сілва помилився при передачі назад і віддав точно на Мікаутадзе в центрі поля, той протягнув м'яч і вивів фактично віч-на-віч із голкіпером Кварацхелію, який спокійно переграв голкіпера – 1:0.

Після цього португальці влаштували навалу на ворота грузинів 9 ударів (з них 3 у площину) протягом першого тайму, але забити їм не вдалося. То Мамардашвілі діяв дуже впевнено на лінії, то м'яч пролітав у лічених сантиметрах поруч із воротами.

А по перерві грузини подвоїли перевагу. Антоніу Сілва необережно зіграв у власному штрафному майданчику і зачепив суперника. Арбітр після перегляду VAR призначив пенальті. Одинадцятиметровий впевнено реалізував Мікаутадзе – 2:0.

На це португальці не змогли відповісти бодай одним голом. Тому Грузія перемагає 2:0 і виходить у плей-оф Євро-2024 з третього місця, оскільки турки виграли в матчі з чехами і стали другими в групі F.

Чехія – Туреччина

Матч для чехів розпочався досить невдало. Уже на 20-й хвилині вони залишилися в меншості. Барак отримав другу жовту і покинув поле.

Навіть, попри це, гравці збірної Чехії мали моменти. Наприкінці першого тайму Юрасек пробивав по воротах, але не зміг переграти голкіпера.

На старті другої половини зустрічі турки вийшли вперед у рахунку. Чалханоглу після серії ударів таки зумів прошити Станека – 0:1.

Однак, на 66-й хвилині чехи, в меншості, зуміли відігратися. Соучек підхопив м'яч після того, як партнер виборов його у голкіпера і пробив фактично у порожні ворота – 1:1. VAR не зафіксував порушення правил у цьому епізоді.

У додатковий час гравці збірної Туреччини вирвали перемогу. Тосун із меж штрафного майданчика вколотив м'яч у дальній кут – 1:2. Саме з таким рахунком турки перемогли і з другого місця кваліфікувалися в плей-оф Євро-2024.