Імпічмент лідеру. Динамо вибиває Шахтар із Кубка України

Найкращий український футбол побачили у Києві.

1/8 фіналу Кубка України, і одразу Динамо – Шахтар. Сліпий жереб виявився безжальним до одного з лідерів українського футболу. Для кого саме – команди з’ясовували у Києві.

Настрій ДО гри

До матчу українські гранди підходили у приблизно однаковому стані, адже і Шахтар, і Динамо свої матчі останнього туру не виграли. Не виграли по-різному, але якщо киян більше пригнічував результат, то Гірників – втрата Алана Патріка через вилучення у матчі з Олександрією.

#ДинамоШахтар🔥🔥🔥Хто виграє центр поля?✍

Опубліковано FootballHub Середа, 30 жовтня 2019 р.

Активний старт від Динамо

Динамо дуже активно розпочало матч і вже на другій хвилині створило небезпечний момент. Копієвський проігнорував падіння Циганкова у штрафному майданчику гостей після зустрічі з Ісмаїлі, м’яч відскочив до Вербича, який одразу пробив по воротах Пятова. Невеличкий рикошет – і м’яч, зачепивши стійку, пішов за межі поля.

Шахтар спробував взяти гру під контроль, але господарі одразу вмикали пресинг і намагалися якнайшвидше відібрати м’яч. Показовий момент стався на 10 хвилині, коли динамівці запресингували Степаненка, відбірали в нього м’яч, а капітан гостей не стримався і грубо порушив правила проти Вербича – жовта картка.

Здалося, що донецька команда освоїлася, як нізвідки прийшов гол Динамо. Сидорчук наважився на удар з дальньої дистанції – м’яч після маленького рикошету від Тайсона за чудернацькою траєкторією полетів у дев’ятку воріт Пятова, який навіть не зрушив із місця – 1:0.

Підопічні Михайличенка після забитого м’яча віддали ініціативу Гірникам, зробивши акцент на контргрі. Міг виводити віч-на-віч із Пятовим Караваєва Циганков, але влучив у захисника гостей. Найближчим до гола був Вербич, який вже у компенсований час після прострілу того ж таки Циганкова пробив у Пятова з близької дистанції.

Свою найкращу нагоду Шахтар створив вже у компенсований до першого тайму час. Тайсон на швидкості втік від Шабанова і віддав на Марлоса, який з 9 метрів намагався п’ятою пробити повз Бущана – голкіпер киян такий маневр опонента прочитав і м’яч забрав.

Перерва на користь Шахтаря

Другий тайм розпочався з замін від Каштру. Якщо заміна Кривцова на Хочолаву була вимушеною, то вихід Додо на місце Болбата був тактичним. Бразилець додав гостроти правому флангу звідки майже одразу перший небезпечний момент у таймі створив Коноплянка. Гравець збірної України пробивав з-під Миколенка – м’яч пройшов біля дальньої стійки воріт Бущана.

Динамо відповіло контратакою 3 в 2. Бєсєдін міг віддавати пас на Вербича, але вирішив взяти Шахтар хитрістю і спробував перекинути Пятова – вище воріт.

Дуже небезпечно пробивав Тайсон. Спочатку капітан Шахтаря після затяжної атаки пробив повз дальній кут воріт Динамо. Трохи пізніше небезпечний штрафний гостей бразилець перетворив у небезпечний, але не точний удар.

Неймовірну нагоду втратив Коваленко на 78 хвилині. Ісмаїлі прострілив у воротарський майданчик Динамо просто у голову Коваленку. Український півзахисник підлаштуватися під м’яч не встиг, тому удар не вийшов.

Шахтар притис Динамо і не витримав арбітр. Копієвський вилучив Шепелєва за спробу ззаду порушити правила проти Тайсона. Непослідовність рефері ще довго обговорюватимуть футбольні вболівальники, але Шахтар забив. У компенсований до другого тайму час Степаненко (який за логікою арбітра мав би отримати червону ще на 10 хвилині) пробив з-за меж штрафного майданчика під стійку воріт Бущана – голкіпер киян команду не врятував. І з рахунком 1:1, але не в рівних складах команди вирушили у екстра-тайми.

Все вирішив додатковий час

Гра поновилася з емоцій Степаненка. Цього разу капітан гостей не радів, а був розлючений діями Копієвського, який показав гравцеві збірної України другу жовту картку за матч і, як підсумок, червону.

У першому естратаймі на полі з’явився Де Пена, який змінив Вербича. Хід Михайличенка виглядав не дуже логічним, адже через вилучення довелося міняти Бєсєдіна на Гармаша. Проте свій момент для навісу уругваєць знайшов на кутовому – класна подача і Попов забиває свій перший м’яч за головну команду! Фантастичний стрибок захисника Динамо – 2:1.

Останні хвилини перетворилися на боротьбу емоцій, в якій переможцем вийшли підопічні Олексія Михайличенка. 2:1 – Динамо вперше з 2015 року проходить Шахтар у Кубку України.