Кубок України. Хоробрий Інгулець розбитий Шахтарем

Вперше в історії незалежного українського футболу команда не з вищого дивізіону вийшла до фіналу Кубка України. Інгулець подолав п’ять раундів, в яких вибив трьох представників УПЛ: Маріуполь, Карпати та Зорю. Для Шахтаря фінальні матчі Кубка – звична справа. Однак потрібно відзначити, що гірники у чвертьфіналі перемогли в серії пенальті київське Динамо.

Попри не надто іменитий статус суперника, Паулу Фонсека практично не експериментував зі складом. Не вийшли із перших хвилин тільки Пятов і Степаненко. У Сергія Лавриненка і мови не могло бути про несподіванки. Проти Шахтаря вийшли усі найсильніші.

У перші п’ять хвилин матчу найцікавішим епізодом була автограф-сесія Марлоса із запорізькими школярами на трибунах. Далі Інгулець здивував суперника своєю спробою контратаки. Після прострілу із лівого флангу м’яч підібрав Балан і на віражі обійшов двох суперників та вже опинився у штрафному майданчику. Однак віддати пас під удар не зміг.

Але цей епізод став каталізатором дій Шахтаря. Далі гірники двічі мали повне право апелювати до арбітра. У першому епізоді класний черпачок виконав Антоніо, а Мораєс втікав із глибини віч-на-віч із Ситниковим. В динаміці здалось, що саме голкіпер налетів на суперника і порушував правила. Однак арбітр зафіксував фол збоку нападника, який виставляв ногу в напрямку суперника. Та якось однозначно трактувати цей епізод важко.

Інший момент стався за участі Ісмаїлі. Той же Мораєс на фланзі хитнув одразу трьох суперників, звільнив простір та через Тайсона доставив м’яч на Ісмаїлі. Бразильця у підкаті збив Павлов. Захисник Інгульця не встиг зіграти у м’яч, однак арбітр промовчав.

Та невдовзі гол таки відбувся. Ілля Коваленко не витримав лінію і дозволив Тете уникнути офсайду. Вінгер Шахтаря вискочив з-за спин захисників та відправив м’яч у ворота. Минуло 11 хвилин, і гірники забили вдруге. Тайсон із глибини підключив Ісмаїлі, який теж уникнув офсайду. Захисник Шахтаря викотив м’яч на порожні ворота Тете, і той оформив дубль.

В цей час Інгулець вже провів вимушену заміну. Мішуренко намагався зіграти ефектно п’ятою, однак смикнув задню поверхн стегна і попросив заміну. Єдиний удар в площину воріт Шевченка був саме у Мішуренка. Шахтар до перерви забив і третій м’яч, хоч міг і більше, якби не сейв Ситникова після удару Алана Патріка. А ось в моменті із голом Мораєса кіпер Інгульця не врятував. Тайсон змістився у центр і потягнув за собою суперників. В цей же час відкрилась вільна зона для Мораєса, куди той і підключився. А далі залишалось просто влучити в кут – 3:0.

Із невеликої активності Інгульця почався другий тайм. Номінальні гості намагались скористатись кутовим біля воріт Шахтаря. Однак у гірників виникнула лише секундна паніка і далі усе повернулось в звичне русло. Настільки звичне, що Мораєс ледь не відзначився дублем. Нападник збірної України виборов м’яч у двох суперників, обігрався із Коваленком і пробивав низом. Щоправда Ситников ногою м’яч відбив. Згодом і удар Матвієнка потягнув воротар Інгульця.

На 60-й хвилині Паулу Фонсека провів подвійну заміну. Коваленка і Мораєса замінили Соломон і Кайоде. Саме вони і створили четвертий гол у ворота Інгульця. Хоч спершу потрібно відзначити незлагодженість гравців суперника та вчасний пас від Тете. Далі Кайоде побачив вільного Соломона та так само своєчасно перевів м’яч ліворуч. Манор встиг підняти голова та оцінити ситуацію, а далі блискучим ударом відправив м’яч у дальній кут.

Момент усього матчу втратив Січінава. Він же м’яч і виборов у центрі поля, однак у ситуації “два проти одного” не зміг віддати точну передачу на партнера по команді. Практично одразу вп’яте забив Шахтар. Маркос Антоніо виконав закидання на Ісмаїлі, а той обережно перекинув Ситникова. Однак в момент пасу бразилець був в офсайді, що і зафіксував лайнцмен – гол скасовано. Ще за декілька хвилин гол у ворота Інгульця скасувала вже стійка. Ісмаїлі запустив у прорив Нема, той пробивав у дальній кут і м’яч після дотику Ситникова поцілив у каркас.

Наприкінці матчу Інгулець, як і обіцяв президент клубу Олександр Поворознюк, спробував зіграти у відкритий футбол із Шахтарем. Активність гостей вилилась в удар у ближній кут від Щедрого. Артем хитнув Болбата та пробивав низом – Шевченко на місці. Останні хвилини матчу Шахтар провів із неквапливим контролем м’яча. Було помітно, що гірники вже берегли себе на, можливо, чемпіонський матч проти Зорі. У компенсований час Інгулець був близький до голу у фіналі, але із двадцяти п’яти метрів на удар Коваленка зреагував Шевченко.

4:0 – четверта поспіль перемога Шахтаря у Кубку України. Інгулець лише виходом у фінальний матч вже створив казку для Петрового, однак на вирішальному матчі вона завершилась.