Ліверпуль – Рома. Салах всемогутній і 25 хвилин римських надій

У першому півфінальному матчі Рома реально зіграла лише 25 хвилин, решту 65 шукаючи сенс буття на газоні Енфілда. Проте, Вовкам цього вистачило, аби не зганьбитися повністю і дати вболівальникам шанс на казку а-ля камбек з Барселоною.

Густина гравців на власні половині поля Роми на початку матчу дала зрозуміти, що Червоній машині Клоппа ніхто не дасть розігнатись, наче на автобані. Принаймні, поки Ліверпуль прогрівав двигун, римляни потрохи переводили позиційну грамотність у небезпечні випади. Чого вартий удар Коларова на 19-й хвилині. Але цей абзац – найоптимістичніша оповідь про перший тайм Роми. За лічені секунди вона розчинилася на стадіоні, натомість за справу узявся ліверпульський Флеш.

Перший дзвінок – від Мане. Садіо забив, проте з офсайду. Другий дзвінок, як у школі, – для вчителя. Магістр забивних наук Салах на 36-й хвилині поклав у “дев’ять” один із найкрасивіших голів поточного розіграшу Ліги чемпіонів. За дві хвилини гармату розрядив Ловрен, Алісона врятувала поперечка. А на 45+1′ Мо зробив дубль. Фірміно вивів єгиптянина сам-на-сам із кіпером Роми, а Мохамед майстерно підсік м’яч над воротарем.

Другий тайм від Салаха – асистентський. Впродовж п’яти хвилин по дві цукерки було видано Мане та Фірміно, які розпакували кожну в один дотик. Бразилець також вирішив повторити за Салахом і оформив дуплет після подачі з кутового. 5:0, грати ще 20 хвилин. Несерйозно з боку команди, яка приїхала до Англії після четвертування Барселони.

Чи то римські вболівальники запалили сотні тисяч свічок у храмах, чи то просто крик Ді Франческо прорізав у його підопічних уяву про те, що насправді відбувається на Енфілді… Остання десятихвилинка дала шанс на інтригу у другому матчі двобою. При цьому, Рома зробила це на стилі, наче її ніхто і не бив сьогодні. Хроніка відрізку “з чистого аркуша” була такою:

81′ Наїнгголлан на Джеко, Джеко – по воротах, 5:1 84′ Мілнер грає рукою у шрафному. Пенальті 85′ Перотті забиває з “точки” 87′ Джеко б’є здалеку. Вище

При цьому не схоже, що тут підійде слово “кураж”. Рома усвідомлено провела свій найкращий відрізок у цьому матчі. Факт відсутності атак з боку Ліверпуля у кінці матчі підкріплений тим, що останні 15 хвилин Салах провів, вже відпочиваючи на лавці. 5:2 – Рома лишила собі трохи місця для маневра у матчі-відповіді. Сенсаційний плей-оф триває.