Лондонське дербі без переможця

Англійська Прем’єр-Ліга не знає жалю для своїх учасників, адже увесь сезон триває по-суті безперервно. Навіть в той час як усі інші топ-ліги на канікулах в АПЛ навпаки пік ігрової активності. Boxing Day продовжують тішити вболівальників, а ключовою подією 22-го туру став матч між Арсеналом та Челсі.

Каноніри до цього провели два матчі вгостях і здобули 4 очки. Спочатку команда Венгера з боями впоралась із Кристал Пелес, а в останні дні минулого року розписала скандальну нічию із Вест Бромвичем. Шлейф того матчу тягнеться і до сьогодні, адже триває дисциплінарне розслідування щодо дій Арсена Венгера після матчу. Французький тренер по завершенню гри увійшов до суддівської кімнати, де поспілкувався із головним арбітром матчу – Майком Діном. Причиною цьому стало призначення пенальті у ворота Арсеналу на 89-й хвилині.

У Челсі справи були куди кращими. В останніх двох зустрічах команда Антоніо Конте здобула сухі перемоги із загальним рахунком 7:0. Матч на Емірейтс розпочався дуже жваво. Каноніри на правах господарів захопили контроль над м’ячем. Та навряд чи гості були проти такого сценарію, Челсі полюбляє діяти другим номером і ловити суперника на контратаках. Перша така нагода виникла у аристократів вже на 15-й хвилині. Здавалось, звичайне вибивання м’яча до центру поля,але не тоді, коли в захисті грають Холдінг і Чамберс. Саме останній незграбно намагався пропустити м’яч і тим самим дозволив Мораті вийти віч-на-віч із Чехом. На щастя для арсеналівців іспанець пробив повз ворота.

Арсенал продовжував грати у контроль м’яча, але Челсі почував себе як риба у воді. Ще один напів момент був у того ж Морати. Нападник відгукнувся на фланговий простріл, випередив захисника, але не зміг проштовхнути м’яч повз Чеха. Після цього стався ще один контраверсійний епізод для канонірів. Майтленд-Найлз увірвався до штрафного майданчика гостей, обіграв Мозеса і вже зближувався із наступним суперником як латераль Челсі ззаду підчепив ногу суперника і півзахисник Арсенала опинився на газоні. Арбітр лише розвів руками. Однак атака тривала вже другим темпом. Озіл та Санчес на обмеженому просторі виконали декілька стіночок та чилієць метрів із 10 розстрілював Куртуа. Тібо зумів зачепити м’яч після чого той влучив в обидві стійки, але у ворота не залетів.

До перерви команди ще раз обмінялись гострими ударами. З пострілом Ляказета впорався Куртуа, а Фабрегас після ефектної скидки Азара був дещо не точним. По перерві ігровий малюнок жодним чином не зазнав змін. Арсенал значно більше володів м’ячем. Вже вдебюті другої половини матчу Ляказет мав виводити вперед свою команду, але іздекількох метрів примудрився пробити прямо у голкіпера. Що не зробив француз, згодом вдалось виконати Вілшеру. Джек відгукнувся на розрізну передачу Озіла і потужно пробив у верхній кут воріт, 1:0.

Вже за 4 хвилини після пропущеного голу гості змогли зрівняти рахунок. Бельєрін виконав накладку у власному штрафному майданчику і пенальті чітко реалізував Азар. Забитий гол значно додав впевненості підопічним Конте і заключний відрізок матчу був за ними. Фабрегас в центрі поля обікрав суперника і миттєво віддав передачу на Морату. Нападник синіх відтер корпусом Чамберса, але не зміг точно підсікти м’яч над голкіпером. Згодом зі знаком мінус відзначився Майтленд-Найлз, якого обікрав Мозес і віддав прострільну передачу до штрафного майданчика. На пас відгукнувся Алонсо і відправив м’яч у ворота.

Арсенал кинув усі сили задля порятунку гри і на 90+2 хвилині затяжна атака господарів закінчилась не дуже вдалим вибиванням від Алонсо і Ектор Бельєрін злету відправив м’яч у дальній кут воріт Куртуа. Але заключне слово могло залишитись за гостями. Каноніри ще не встигли схаменутись після святкування забитого м’яча, як вже за 15 секунд свій третій вихід віч-на-віч отримав Мората і знову не забив. На підбиранні першим опинився Дзапакоста та потужно пробив в один дотик – м’яч влучив у поперечину. Арсенал втримав нічийний результат в матчі проти Челсі і може бути задоволений тим, що зумів здобути бодай якісь очки у цій грі. А аристократи тим самим не встановили власний антирекорд, оскліьки в разі невдачі зазналиб третьої поспіль поразки від команди із Лондона. До цього сині поступались Кристал Пелесу та Вест Хему.