Майже диво. Україна ледь не врятувала безнадійний матч із Нідерландами

Найкращий поєдинок цього ЄвроСклад

Андрій Шевченко у матчі з Нідерландами не міг розраховувати на Віктора Циганкова, тому варіантів для тренера українців на лівому фланзі атаки майже не залишалося. Зі старту вийшов Олександр Зубков. Він відіграв лише 13 хвилин через травму, а потім вийшов Марлос… Але більше здивувала поява Сергія Сидорчука, а не Тараса Степаненка, якого більшість експертів чекала на позиції опорного півзахисника гостей.

Перший тайм – бенефіс Бущана

Нідерландці теж мали втрату – Де Лігт через травму не потрапив до складу. Проте втрата оборонця не позначилася на грі господарів, які з перших же хвилин показали свій атакувальний настрій. Мемфіс Депай вже на 2 хвилині міг забивати. Після помилки Зінченка зірковий гравець Ліона (поки що, бо мабуть найближчим часом ексгравець МЮ та ПСВ поповнить склад Барселони) втік в контратаку. Йому вдалося обіграти Забарного та пробити у кут воріт Бущана – сейв голкіпера збірної України.

Українці не збиралися сидіти в глухому захисті і одразу відповіли ударом Ярмоленка головою після подачі Малиновського – повз ворота.

На 6 хвилині підопічні Де Бура створили найнебезпечніший момент всього першого тайму. Думфріс вийшов віч-на-віч з Георгієм Бущаном, але переграти українського воротаря захиснику нідерландців не вдалося – сейв ногами від гравця Динамо.

Photo by Olaf Kraak – Pool/Getty Images

Бущан ще декілька разів ставав героєм гостьової команди. На 23 хвилині голкіпер збірної України підстрахував партнерів після невдалої передачі назад і випередив Ван Анхолта, а на 27-й у самовідданому стрибку забрав м’яч з-під ніг Вегхорста.

Врятував Георгій свою команду ще й на 39 хвилині. Вейналдум потужно пробив, м’яч зачепив Забарного, але страж воріт української збірної і з цим ударом впорався.

За хвилину Думфріс пробачив гостей, а особливо Марлоса, який “покинув” свого гравця. М’яч після удару захисника ПСВ пройшов поруч зі стійкою воріт команди Шевченка.

Старт другої половини матчу перетворився для збірної України на шок

На 52 хвилині господарі забили. Думфріс скористався помилкою Миколенка, прострілив на Депая. Бущан перехопив, але на добиванні першим був Вейналдум – 1:0.

Минуло 5 хвилин – і ще одна груба помилка українців допомогла нідерландцям. Думфріс програв боротьбу Миколенку, м’яч відскочив до Матвієнка, який чомусь зупинився. Вегхорст миттю неуважності захисника українців скористався одразу і пробив у ближній кут воріт Бущана – 2:0!

Страждання збірної України на лівому фланзі тривало до виходу на поле Шапаренка

Динамівець замінив жахливого в грі при обороні Марлоса і українці почали показувати щось схоже на свою гру. Збірній України потрібен був приклад лідера і капітан команди Андрій Ярмоленко взяв цю роль на себе. На 75 хвилині півзахисник Вест Гема обігрався з Яремчуком і класним обвідним ударом поцілив у дев’ятку воріт Стекеленбурга – 2:1!

Гол Ярмоленка надихнув українців, які спробували знайти ще один свій шанс. На 80 хвилині гості заробили штрафний удар, який взявся виконувати Руслан Малиновський. Півзахисник Аталанти виконав класну подачу точно на голову Романові Яремчуку, а той ідеальним ударом поцілив м’ячем під стійку воріт суперника – 2:2!

Нідерланди кинулися виривати перемогу і знову провалилося слабке місце збірної на лівому фланзі. Аке навісив, а Думфріс, протиснувши Зінченка, ударом головою поцілив у кут воріт Бущана – 3:2 на 85 хвилині.

3:2 – підопічні Де Бура втримали необхідний для себе результат. Збірна України з характером, але і з великими проблемами на лівому фланзі, поступається на старті турніру. Далі на команду Шевченка чекає зустріч із Північною Македонією – 17 червня о 16:00.