Манчестерське дербі: Ман Сіті страждає без Зінченка, Гвардіола нарікає на VAR, а Сульшер тріумфує

У 16-му турі Англійської Прем’єр-Ліги Манчестер Сіті приймав Манчестер Юнайтед.

Напередодні матчу наставник Містян Хосеп Гвардіола запевнив, що українець Олександр Зінченко має всі шанси зіграти в манчестерському дербі. Втім, наш захисник навіть не потрапив до заявки. На лівому фланзі вийшов Анхеліньйо. Ще один важливий гравець Сіті — нападник Серхіо Агуеро — теж заліковує травму.

Досі залишається поза грою зірка Червоних Дияволів Поль Погба: французький півзахисник чи то досі травмований, чи то бойкотує, вимагаючи трансфер до Реала. Тож, команда Сульшера збиралася зупиняти Манчестер Сіті таким складом.

Із перших хвилин гості завдали багато клопоту голкіперу Манчестер Сіті Едерсону. То Джеймс потужно пробивав, але якраз по центру, тому воротар Містян без проблем розібрався з ударом. Згодом Лінгард потривожив спокій Едерсона, пізніше — Марсіяль. Менш ніж за 15 хвилин – одразу три сейви голкіпера команди Гвардіоли.

А забив Манчестер Юнайтед із пенальті.

У своєму штрафному майданчику Бернарду Сільва збив Маркуса Рашфорда. Після перегляду відеоповтору за допомогою VAR арбітр матчу Ентоні Тейлор вказав на одинадцятиметрову позначку. Виконувати пенальті взявся сам Рашфорд: пробив у правий від себе кут воріт, Едерсон повалився в протилежний. Сульшер святкув, а Гвардіола ще довго висловлював свої претензії боковому арбітру – 0:1.

Невдовзі команда Сульшера подвоїла перевагу.

На правому фланзі Джеймс віддав на Марсіаля, а той від стійки по-більярдному поклав м’яч у ближній кут воріт. Едерсон не дотягнувся, тоді як конкурент Зінченка Анхеліньйо ґав ловив, адже мав би завадити супернику виконати удар. Манчестер Юнайтед знову святкує – 0:2.

Містяни контролювали м’яч, але на завершальній стадії атаки команді Гвардіоли відверто не щастило. Де Брюйне ідеально навісив у штрафний, Жезус, уникнувши офсайду, випередив суперника, але влучив в поперечку. Згодом Бернарду Сілва прийомом кунг-фу намагався переправити м’яч у ворота, але не дотягнувся.

У кінці першого тайму Ентоні Тейлор знову скористався допомогою VAR: футболісти Сіті апелювали, мовляв, м’яч влучив в руку Фреду у штрафному. Вокер на фланзі класно підключився до атаки і хотів виконати простріл в центр, але на заваді став півзахисник МЮ. Фред у падінні зіграв рукою. Але рефері вирішив, що це не тягне на пенальті. Тож, команди пішли на перерву із комфортною перевагою гостей.

У другому таймі футболісти Манчестер Сіті набагато більше володіли м’ячем, а Юнайтед потроху замикався на своїй половині поля. Був майже непомітний один із голеадорів Містян Рахім Стерлінг: його надійно закривав Ван-Біссака. Чудову гольову нагоду мав Родріго, який на лінії штрафного класно пробив прямісінько під поперечку, але Де Хеа зумів дотягнутися і перевів м’яч на кутовий.

Стандарт

Завдяки тотальному контролю м’яча команда Гвардіоли переважала і в кількості виконаних кутових. І на 85-ій хвилині це нарешті допомогло Ман Сіті забити! Після навісу з кутового Отаменді виграв верхову боротьбу і точно спрямував м’яч головою у ворота – 1:2. Одразу після цього Марез міг організувати камбек для своєї команди, але Де Хеа показав дива реакції.

Тож, Манчестер Сіті поступається Манчестер Юнайтед із рахунком 1:2. Тим самим Містяни збільшують своє відставання від Ліверпуля до 14 очок, розташувавшись на третій сходинці турнірної таблиці.