Маріуполь виявився сильнішим у морському дербі

Морське дербі відбулося в 10-му турі УПЛ. Чорноморець та Маріуполь – сусіди не лише географічно, а й по турнірній таблиці. Та навряд чи таке сусідство тішило когось із них, адже команди ділять 9 і 10 місця.

View this post on Instagram

⚽Матч начнется в 17:00 #МойгородМоякоманда #ФКМариуполь #Мариуполь #mycitymyteam #MariupolFC #УПЛ #UPL

A post shared by FC Mariupol (@mariupolfc) on Sep 29, 2018 at 11:43pm PDT

Маріуполь попри номінальний статус гостей почував себе як удома на стадіоні Чорноморця. Азовці увімкнули значно більші командні швидкості, аніж Чорноморець, і в якийсь момент складалося враження, що гол Маріуполя – справа часу. Та Піхальонок, а згодом Вакула втратили дуже перспективні гольові нагоди. Одесити, якщо і відповідали, то робили це винятково зі стандартів. На один із таких до чужого штрафного майданчика підключився Остапенко і навіть виграв другий поверх, однак пробив вище воріт.

Відзначимо, що вже на 36-й хвилині в складі азовців сталася заміна. І річ не у травмі чи провальний грі Дава, а у його заведеності. Захисник Маріуполя спочатку отримав попередження на 12-й хвилині, а потім ще кілька разів дуже гостро йшов у зіткнення і можна навіть сказати, що арбітр Романов пробачав гравця. Тому, щоб не наражатися на можливе вилучення, Олександр Бабич замінив камерунця на Чоботенка. Саме останній міг забивати вже у другому таймі, якби тільки поцілив у площину воріт.

Фото ФК Чорноморець

67% часу Маріуполь в другому таймі володів м’ячем, а Чорноморець тривалий час грав із нулем в графі “Удари”. Усе міг змінити Коваль і не лише у статистиці, а й на табло. Литовченко вибив м’яч із власного штрафного майданчика, втратив позицію Кирюханцев і дозволив обробити м’яч Ковалю, а той пробив у дальній кут. Зовсім трішки невлучно. А Маріуполь відповів миттєво. Атака правим флангом, простріл на Вакулу і точний удар в нижній кут – 0:1.

Гості навіть після того, як повели у рахунку, продовжили грати активніше і, на фоні Чорноморця, демонстрували значно більшу націленість на ворота суперника. Вакула дуже хотів відзначитися ще раз, але переоцінив власні можливості, коли вирішив пробити із 35 метрів. Уболівальники до самого фінального свистка продовжували гнати в атаку своїх улюбленців, і ті за 3 хвилини до завершення матчу ледь не віддячили їм. Грачов виграв повітря (помилився на виході Гальчук), але пробив у газон і м’яч після відскоку від нього пролетів над поперечкою. У компенсований час одесити спробували врятувати матч і почали кількісно навалюватися на штрафний майданчик Маріуполя. Та кількість не переросла у якість і Маріуполь втримав мінімальну перевагу в Одесі над Чорноморцем 1:0.