Містика по-чернігівськи: платіж солідарності і кадрова революція

Трансфер Андрія Ярмоленка в Боруссію – радість для вболівальника українського футболу. І не менше раділи десь там, у Чернігові.

Центр Чернігова – проспект Перемоги, 110. Тут знаходиться Юність, найвідомішим вихованцем якої є Андрій Ярмоленко. На стіні – плакат із проектом реконструкції майбутнього стадіону. Звичайно, в нашій країні проект далеко не завжди означає реконструкцію, але у випадку із Юністю все набагато цікавіше.

І ось в чому річ. На початку цього століття ФІФА для підтримки маленьких клубів вигадала так звані «платежі солідарності». За цими правилами 5% від суми продажу Ярмоленка з Динамо в Боруссію повинні дістатися клубу, який виховав гравця. 5 відсотків від 25 мільйонів Євро – це 1 мільйон і 250 тисяч. Таку суму мала би отримати Десна. Але, за нашою інформацією, чернігівський клуб відмовився від солідних коштів, і тепер вони мають дістатися дитячій школі.

 

Там, де крапають гроші, трапляються неймовірні збіги. Школі представили нового директора. Ним виявився голова обласної Федерації футболу Геннадій Прокопович. Широкому загалу він став відомий як голова комітету ФФУ зі стадіонів та безпеки, чий підроблений підпис рік тому рекомендував не проводити матч Кубка Полтава – Шахтар.

А колишнього директора, який обіймав посаду 28 років, відсунули у заступники.

Ви знаєте, це зіставлення обставин. Я прийшов сьогодні, я менеджер, – Геннадій Прокопович, голова ЧООФ

Він заходив у цей зал, побачив це все і сказав «Мене це все не влаштовує». 28 років всьо влаштовувало, а тепер просто побачили, кажуть свіжу кров, – Володимир Дробот, тренер СДЮШОР Юність.

Шкільні тренери та батьки засумнівалися у прозорості призначення Прокоповича – аж занадто дивний збіг. Більше того, на їхню думку голова обласної ФФ не має законних підстав бути директором СДЮШОР. Бо не має освіти за спеціальністю фізична культура і спорт.

У нього є юридична освіта, але вона не відповідає, якщо ми беремо положення кабінету міністрів, воно не відповідає займаній посаді. Але начальник управління освіти стоїть на тому, що цей документ не має юридичної сили. Що положення кабінету міністрів України для нього не є нормативним документом, – Юрій Коненко, батько учня СДЮШОР Юність.

Керівник управління освіти на чернігівщині – Микола Конопацький. Це він, за словами батьків, нехтує положенням Кабміну. І попри закони, ставить директором віднедавна дуже перспективної школи пана Прокоповича.

Так, призначили директором школи, але там проблема не в мені. Я думаю, що в подальшому ми про це дізнаємось. Там проблема трохи інша, туди зайшов перший транш по трансферу Андрія Ярмоленка, фінансовий. І тому зараз триває перевірка. В найближчий час там буде все зрозуміло, чому там все починається. Зараз проти мене розпочалась, скажемо так, маленька гра,- Геннадій Прокопович, голова ЧООФ.

Маленька гра з великими грошима. Окрім компенсації за Ярмоленка, школа уже отримує гроші на реконструкцію стадіону з бюджетних коштів, зокрема від області. І це все може опинитися у розпорядженні нового директора.

В Чернігівській області немає футбольних полів і мені б дуже хотілося, як голові Федерації перш за все,щоб у нас був прекрасний стадіон до кінця року, а для цього потрібно докласти максисмум зусиль, – Геннадій Прокопович, голова ЧООФ

Будівництво стадіону – справа благородна, але за 9 років правління в обласній федерації, пан Прокопович не збудував жодного стадіону. То де гарантія, що саме тепер Геннадій Володимирович, буде землю рити для розвитку футболу? Адже раніше за ним цього не помічали.

У нас в районах зараз більше виступає команд, ніж на першість області в двох лігах. А Павелка це влаштовує і Костюченка це, виходить, влаштовує. Значить, така людина нам потрібна.

В підсумку залишилось в нашій славній області, в якій понад мільйон жителів,  мільйон двісті осіб, залишилось в усіх лігах аж 16 команд. Багато власників після цих виборів просто не захотіли фінансувати і сказали:” Поки ці будуть при владі, ми не збираємось взагалі займатись футболом, нам це набридло”, – Юрій Надточій, член КДК міської Федерації футболу.

У школі Юність тривають уроки футболу. Уявляєте, який ремонт тут можна зробити за більш, ніж мільйон євро? Тільки тренери та батьки чомусь дуже сумніваються, що до цього ремонту дійде справа. І що справедливість та закон переможуть на проспекті Перемоги, 110 у Чернігові.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також