Моя мрія – стати волонтером фіналу Ліги чемпіонів у Києві

АВТОР: Ірина Козюпа

Як потрапити на фінал Ліги чемпіонів у Києві? Можна стати волонтером. Як це зробити? Дивіться сюжет FootballHub.

Оксана Лесик, координатор волонтерської програми фіналів Ліги чемпіонів

Скільки потрібно волонтерів для двох фіналів Ліги чемпіонів?

550 волонтерів на два фінали – жіночий 24 травня і чоловічий 26 травня.

Як проходить співбесіда?

Співбесіда – це розмова двох людей у досить дружній атмосфері. Ми намагаємось з’ясувати, які напрямки обрали для себе кандидати. Загалом в нас їх 20. Вони включають в себе всі напрямки, в яких будуть задіяні волонтери. Зокрема, це маркетинг, робота з глядачами, робота волонтерського центру, фестиваль та багато іншого.

Волонтери – це люди, які працюють безкоштовно. І відповідно, мотивація має бути тим показником, який відрізняє хорошого кандидата. Знання іноземних мов. Впевнена розмовна англійська – це теж необхідна умова. І звісно – можливість допомогти в дати фіналів.

Ще одна важлива умова – це повноліття. Ми спостерігаємо не лише студентів, але й зрілих людей, які працюють, але готові приділити свій час для волонтерства.

Має значення хлопець це чи дівчина?

Немає. Є стереотип, що якщо це футбольна подія, то кандидатами у волонтери мають бути більше хлопці, оскільки вони більше цікавляться футболом. Насправді ми бачимо практично однакову кількість кандидатів. Тим більше у нас є два фінали.

Чи подають іноземці свої заявки?

Іноземців справді дуже багато. Це не тільки країни Європи. Також це Сполучені Штати, країни Азії

В нас були випадки, коли кандидати приїжджали на інтерв’ю face to face. Також в нас є практика Skype інтерв’ю. Це для кандидатів закордону, які не мали можливості приїхати в Київ. Для всіх кандидатів, хто з України, ми просимо приїхати особисто. Це також один з мотиваційних факторів.

А ще до нас приєднується Власта Шовковська, яка є відомим діячем та журналістом. Також Марічка Падалко. Це ще раз доводить, що така річ, як волонтерство немає кордонів.

Які бонуси матимуть волонтери?

Кожен волонтер буде застрахований на період своєї роботи. Також вони отримають брендовану уніформу від відомого бренду-спонсора Ліги чемпіонів. Це буде і літня форма, і якісь аксесуари. Теж все брендоване. Це доступ до волонтерського центру, сертифікати подяки і проїзд у транспорті на місяць на період роботи. Також це ланчі на період роботи. Та величезна кількість емоцій та нових знайомств.

Коли завершаться всі розмови, нам потрібно близько місяця часу, щоб розподілити всіх кандидатів відповідно до напрямків. На кожен з них нам потрібна лімітована кількість. Це дуже відповідальна робота, щоб кожен кандидат був задоволений обраним напрямком і був закріпленим саме там, де він буде найефективнішим.

Мар’яна і Вероніка, сестри-волонтери:

Вероніка:

Ми переглядаємо анкети аплікантів, які подали заявки на участь у волонтерській програмі. А зараз в нас іде етап проведення інтерв’ю.

Мар’яна:

На інтерв’ю ми хочемо познайомитися ближче з кандидатами, дізнатися про них більше, чим вони живуть, чому вони подалися на нашу волонтерську програму. Також вони можуть ставити нам питання про ті сфери, які вони обрали, в чому вони можуть знайти себе і допомогти в організації проведення фіналів Ліги чемпіонів.

Вероніка:

Не обов’язково бути фанатом, щоб стати волонтером.

Вимоги – це знання англійської мови на достатньому для спілкування рівні та української мов. А також волонтеру має бути 18 років. До нас приходять зовсім різні апліканти. Це можуть бути фанати збірної України, Динамо чи Шахтаря. Або футбольних клубів з різних міст Європи. Також є люди, які футболом не дуже цікавляться, але їм цікаве волонтерство і фінал Ліги чемпіонів вони розглядають як можливість презентувати Україну на міжнародному рівні.

Мар’яна:

У нас на день буває 60 і більше інтерв’ю. Також у нас ще є Skype інтерв’ю. Тобто виходить 60-70 інтерв’ю на день на всіх рекрутерів. Кожен рекрутер проводить десь 10 інтерв’ю.

Сьогодні приходида Марічка Падалко. Це відома телеведуча, але вона як і всі подала заявку. Я проводила з нею повноцінне інтерв’ю. Дуже приємно було з нею поспілкуватися. Приємно, що навіть відомі люди зацікавлені у волонтерській програмі і згодні витрачати свій час і свої навички, щоб допомогти в організації наших фіналів.

Сергій, волонтер-рекрутер:

Знання англійської мови дуже важливе. Адже всі інтерв’ю у нас проходять англійською мовою. Всі кандидати, які приходять до нас на інтерв’ю, мають мати хоча б середній рівень англійської мови. Якщо рівень нижчий, то ми навіть не запрошуємо їх на співбесіду.

Мені здається, що приходить однакова кількість дівчат і хлопців, які хочуть стати волонтерами. Це стереотип вважати, що на футбольну подію приходять одні хлопці. Навпаки, дівчата теж дуже люблять футбол.

З кого виходять кращі волонтери – з дівчат чи хлопців? Це дивлячись в якій сфері вони працюють. Якщо взяти логістику, то туди більше підходять хлопці.

Софія, кандидат у волонтери:

Це була моя мрія і зараз є – стати волонтером на фінал Ліги чемпіонів у Києві.

Співбесіда пройшла непросто. Дівчина з якою я проходила співбесіду – дуже досвідчений волонтер. В мене немає такого масштабного досвіду, як Олімпіада або Євро-2012, але думаю, що фінал Ліги чемпіонів – це дуже хороший трамплін для подальшого волонтерства.

Найскладніше питання? В якій сфері я б хотіла себе задіяти. Є дуже багато варіантів. Це робота з медіа, прийом гостей. Але мені б хотілося бути на стадіоні, щоб відчути атмосферу. Я маю розуміння, як має виглядати хороша робота стюардів, тому, думаю, працювати волонтером найкраще на стадіоні.

Справжні волонтери не мають дивитися матч. Вони мають слідкувати за порядком. Але думаю, почути хто забиває можна. І сфотографуватися і сказати, що ти був на фіналі теж можна.

Відповідь прийде у квітні. У мене якраз день народження у квітні, то я сподіваюся, що це буде подарунок на свято.

Ще було б класно, щоб у фіналі Ліги чемпіонів була наша українська команда або хоча б гравець. Той самий Зінченко з Манчестер Сіті. Було б взагалі супер.

Любов до футболу в мене величезна з 2006 року. Тоді по телевізору показували чемпіонат світу на якому грала наша збірна.

Олександр, кандидат у волонтери:

Фінал Ліги чемпіонів – це шанс показати Україну з гарного боку. Весь світ буде за цим слідкувати. Тому це наш шанс зруйнувати якісь стереотипи щодо нас і показати нашу гостинність.

Перед співбесідою хвилювався більше, ніж в брата на весіллі. Всю дорогу в поїзді не спав. Але мене не дуже мучили. Все пройшло добре.

Мене більше приваблює там, де більше відповідальності. Мені подобається допомагати людям на стадіоні.

Матч то хочеться подивитися. Але мені тільки 20 років. І за все життя я зможу подивитися фінал Ліги чемпіонів в якісь іншій країні. А коли такий матч проходить у твоїй власній країні, то треба докласти зусилля, не стояти осторонь, показати свою країну, а не дивитися фінал. Фінал можна подивитися потім по телевізору.

Є в мене гарна подруга Софія. Ми з різних міст, але разом навчаємось у Львові і вона каже: «Ходімо на футбольний матч». Це був 2015 рік. Ми пішли на гру Шахтаря. І після цього футбол став для мене, як життя.

Кого б хотіли побачити у фіналі? Та там Ракицький забиватиме тільки так… Не знаю. Можливо у фінал вийдуть Манчестер Сіті і ПСЖ. Ще один українець може виграти Лігу чемпіонів.

Сергій, кандидат у волонтери:

Я раз працював стюардом на стадіоні, коли відбувався матч між Україною та Ісландією. Тоді через санкції стадіон був закритий для вболівальників, а навколо стадіону організували фан-зону. Там я і працював.

Хотілося б працювати на стадіоні. Це шанс доторкнутися до такого грандіозного дійства.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також