Натуралізація Мораєса. Чи можуть покарати Україну? Розслідування ПРОФУТБОЛа

До вашої уваги текстова версія сюжету Сергія Пейчева з Профутбола. Всі деталі справи Мораєса

Прибережіть попкорн, якщо він досі лишився. Тижнева комедія, чи то трагедія із натуралізацією Жуніора Мораєса в розпалі. До фінальних титрів ще далеко. Але повірте кілька нових епізодів вас здивують.

Натуралізація Мораєса – незаконна. Ось вона інформаційна бомба від португальських ЗМІ, що вибухнула у вівторок. Ввечері запалало ще дужче. УЄФА офіційно повідомив: розгляне протести Португалії і Люксембурга. Все логічно: є протест – має бути розгляд.

ФОТО ФФУ

Юрій Юрченко адвокат: До наступного матчу УЄФА має розглянути, по суті така ж сама аналогія, як у нас КДК, Федерація Футболу, тобто вони мають це достатньо оперативно розглянути

Протест Люксембурга – фактично копія португальського варіанту. Єдине: з датою проведення матчу помилилися на якихось…тисячу років. Питання до чемпіонів Європи: чи встигли вони подати протест вчасно, тобто протягом 24-годин після матчу. Якщо ні – протест анулюється.

Юрій Запісоцький, генеральний секретар ФФУ: Матч з Португалією був у п’ятницю, і за загальним правилом вихідні виключаються з цього загального строку. Тому насправді нам невідомий час, коли протест Португалії був отриманий точно в понеділок.

Основна претензія по Мораєсу. Стаття 7 Статуту ФІФА говорить: аби натуралізувати футболіста,  необхідно аби він безперервно прожив у новій країні 5 років після досягнення 18-річного віку. Що означає безперервно – ФІФА не тлумачить. Португалія і Люксембург натякають – Мораєс прожив в Україні лише 4 роки і 8 місяців, бо їздив в оренду в Китай. Так само ніде не вказано чи вважається така оренда перериванням проживання. Подібних справ ще не було.

Юрій Юрченко: Ми стикаємося із тим, що Україна знову таки стає законодавцем мод у практиці застосування регламентів Фіфа.

Юрій Запісоцький: Жоден з нормативних документів ФІФА, жоден з регламентів ФІФА не дає визначення, що таке «безперервне» проживання. Як показує аналогія попередніх випадків попередніх спорів, які виникали з питань натуралізації, завжди ФІФА і УЄФА звертаються до місцевого законодавства, оскільки певний термін безперервного проживання на території України є підставою для надання громадянства.

ФФУ не надає чітких прикладів, коли конкретно у питаннях натуралізації ФІФА чи УЄФА зверталися до законів певної держави. І велике питання, чи вони взагалі враховують місцеві закони? Наприклад в Аргентині громадянство дають після 2 років проживання в країні. Що тоді ФІФА наплювати на свій регламент і більш ніж удвічі скоротити необхідний термін безперервного проживання?

Юрій Юрченко: В регламенті фіфа не вказано, що проживання визначається національним законодавством. І взагалі будь яке законодавство міжнародне має пріоритет перед національним.

Як ми вже говорили, ФІФА не вказує скільки днів на рік гравець має бути в країні, аби проживання вважалося безперервним. На відміну від закону України. Згідно якого, безперервним проживання є тоді, коли разовий виїзд особи  за кордон у приватних справах не перевищує 90 днів. У Китаї Мораєс був 123 дні. Закон він не порушив, якщо упродовж цього періоду повертався в Україну. Або його оренда розцінюється як службове відрядження. Яке, згідно закону, не є приватною справою.

Юрій Запісоцький: Абсолютно, я думаю, що ніхто не буде стверджувати, що виконання своїх контрактних зобов’язань – це поїздка у приватних справах.

Приблизно таке пояснення ФФУ вже надіслало в УЄФА. По-факту в України є і запасний варіант. Повертаємося до Статуту ФІФА. Окрім 7 статті, по якій заявили Мораєса, є стаття – 6. Якщо коротко, вона дозволяє натуралізувати гравця, якщо він безперервно жив на території країни лише 2 роки. Головна умова – у нього має бути 2 громадянства, тобто 2 два паспорти.

Юрій Юрченко: Законодавство Бразилії передбачає наявність подвійного , то це не порушує їхнє законодавство, а наше законодавство дозволяє мати два роки на роздуми, щоб відмовитися від громадянства Бразилії. По суті я так передбачаю, у Мораєса зараз є два паспорта і два громадянства.

Згідно закону України особа повинна припинити іноземне громадянство упродовж двох років після отримання українського. Не важко здогадатися,  бразильський паспорт Мораєс досі має.  Це може бути запасним варіантом.

Юрій Запісоцький: Ми не розглядаємо жодних інших варіантів, адже ми абсолютно впевненні, що він прожив необхідний п’ятирічний термін.

Хороший захист – це напад. У Люксембургу теж знайшли цікавого хлопчину. Рятівник збірної України Жерсон Родрігеш – португалець за походженням і точно не прожив безперервно 5 років у Люксембурзі. Єдине, що може його врятувати той таки подвійний паспорт, який у нього є.

Юрій Запісоцький: Ми вивчаємо це питання.

Більшого ви не почуєте. Поясню: ФФУ вже подала запит у екс-клуби Жерсона аби накопати на нього побільше інформації. Зараз подавати протест сенсу нема, бо минув дедлайн. Але, за нашою інформацією, якщо ФФУ щось накопає, то охоче поділиться із наступним суперником Люксембурга – збірної Литви.

Юрій Юрченко: Право буде в інших збірних заявляти такі самі протести, якщо вони знайдуть підстави. А бо ж Люксембург проаналізує, що немає сенсу ризикувати, якщо там дійсно є проблема, і вони просто не будуть заявляти його на наступні матчі.

А тепер те, для чого ми тут зібралися. Хто вкинув інформацію про Мораєса? Ну не віриться чомусь, що маленька, але горда федерація футбола Люксембургу не спала і ночами рахувала дні Мораєса прожиті в Україні.

Чи треба це чемпіонам Європи? – Теж питання.

За нашою інформацією все було трішки інакше. Після матчу в Лісабоні на пошту Федерації Футболу Португалії прийшов анонімний імейл – з повною розкладкою по Мораєсу. Кому це було вигідно – ще питання…

По факту: проти нас подано два протести і є, нехай не велика, але ймовірність – отримати сумний фінал бразильсько-українського серіалу.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також