Не гратимуть з росіянами! Ряд європейських асоціацій не згодні з рішенням УЄФА

Рішення УЄФА повернути російські команди U17 до міжнародних змагань викликала невдоволення і першу реакцію.

Футбольна асоціація Англія заявила, що вони не підтримують дане рішення, а їхні збірні не будуть грати з росіянами.

Ми не підтримуємо рішення щодо повернення росії до змагань УЄФА (U17). Наша позиція залишається такою, що збірні Англії не гратимуть з росією, – подає заяву футбольної асоціації Англії The Times.

Також своє обурення цим рішенням висловив президент Польської футбольної асоціації Цезарій Кулеша. Також він заявив, що польські збірні не гратимуть з росіянами.

Я був здивований вчорашньою заявою Виконкому УЄФА. Якщо російські збірні будуть допущені до змагань, наші збірні їм не будуть змагатися. Це єдине правильне рішення, – написав Кулеша у Twitter.

Згодом федерація футболу Латвії також заявила, що її збірні не будуть грати з російськими командами.

Федерація футболу Латвії (LFF) підтверджує, що збірні Латвії з футболу всіх рівнів не будуть грати проти російських команд, незалежно від місця проведення таких ігор або форми представництва російських спортсменів. Це суперечить твердій позиції LFF щодо війни, яку Росія розпочала в Україні, і ця позиція залишатиметься в силі до завершення бойових дій в Україні. LFF ще раз підтверджує, що є і буде єдиною з Україною та українськими колегами у всіх наступних рішеннях, – йдеться у офіційній заяві федерації футболу Латвії.

Федерація футболу Швеції теж не підтримала рішення УЄФА.

Правління федерації футболу вважає, що збірна Швеції (старша та молодіжна) як і раніше не повинна грати матчі проти росії ні в Швеції, ні за кордоном. Ми повністю підтримуємо позицію, узгоджену Національною спортивною конфедерацією разом з Олімпійським комітетом Швеції, Паралімпійським комітетом і спеціальними спортивними асоціаціями – російські та білоруські спортсмени не повинні допускатися до міжнародних змагань, поки триває війна проти України – йдеться у офіційній заяві.

Позиція Литви:

Таке рішення УЄФА було дещо несподіваним, але наша позиція з цього питання абсолютно не змінилася і продовжується – ми не вважаємо, що будь-які російські збірні або клуби повинні мати можливість виступати в міжнародних змаганнях на даний момент. Навіть незважаючи на те, що вони не використовуватимуть прапор країни, гімн чи іншу національну символіку і гратимуть на нейтральних майданчиках. Сьогодні ми мали багато розмов з представниками інших членів УЄФА, і вони теж не схильні погоджуватися з таким рішенням. Ми ще раз можемо підтвердити, що ми продовжуємо залишатися на своїх попередніх позиціях – ми засуджуємо військові дії Росії в Україні і можемо запевнити, що ми не зіграємо з російськими футболістами на сто відсотків, навіть якщо це буде визначено жеребкуванням одного або інший турнір. Якщо так трапиться, що наша і російська молодіжні збірні зіграють в тому чи іншому турнірі нічию, наші футболісти не вийдуть на поле, незалежно від того, які санкції за це можуть бути з боку федерації і незалежно від того, де повинен проходити матч.

Теж виступили проти і в Данії: 

Збірна Данії не збирається грати проти збірної Росії – незалежно від віку. Я хотів би це підкреслити. Позиція нашої федерації така ж, якою вона була завжди, – цитує слова представник Данського футбольного союзу Sport.tv2. 

Українська асоціація футболу рішуче засудила рішення УЄФА і наголосила, що українські команди не братимуть участь у жодних змаганнях, де є російські команди. Також закликали інших бойкотувати можливі матчі з російськими командами.

УАФ рішуче засуджує сьогоднішнє рішення УЄФА про повернення до міжнародних змагань команд U-17 з рф. Українська асоціація футболу наполягає на збереженні попередніх рішень УЄФА та ФІФА щодо недопущення всіх російських команд до участі у міжнародних змаганнях під егідою даних організацій. УАФ підтверджує, що не братиме участі у жодних змаганнях за участі російських команд та звертається до інших асоціацій-членів УЄФА з проханням бойкотувати можливі матчі за участі команд з рф за умови їх допуску. Переконані, що прийняття подібних рішень щодо поступового повернення команд з рф до участі у змаганнях у розпал воєнних дій, які веде російська федерація проти України, є безпідставним та таким, що толерують російську агресивну політику. Рішуче закликаємо УЄФА переглянути дане рішення та залишити в силі попереднє рішення про повне відсторонення будь-яких команд з рф від участі у міжнародних змаганнях, – йдеться у офіційній заяві.

Читайте також: І знову не в футболі. Андрій Шевченко отримав нову посаду в Україні

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також