Олександрія – Шахтар. Важка гра, але очікуваний результат

Автор – Владислав Ігнатенко

Зустріч першого і другого місця УПЛ обіцяла бути цікавою, тим паче останній раз Шахтар зіграв суху гру в Олександрії в 2002 році. В складах двох команд здивувала лише поява Болбата на лівому фланзі донеччан. В попередніх матчах Паулу Фонсека більше довіряв Велінгтону Нему. У всьому іншому склади команд були цілком бойові і перевірені.

фото ФК Шахтар

Матч почався в’язко: постійні паси в центрі поля, боротьба і дрібні фоли. За перші п’ятнадцять хвилин не було завдано жодного удару. Надалі гравці Шахтаря забрали ініціативу і почали комбінаціно вриватись в штрафний майданчик противника. Але Олександрійці зустрічали противника жорстко і фолили за кожної потреби. Показовим епізодом став забіг по флангу Марлоса і 4 спроби його збити – Полярусу все ж таки вдалося.

Не вдається дійти до воріт позиційно через пас? Не біда, Болбат закинув м’яч в штравний майданчик, Марлос встиг вставити ногу і м’яч покотився повз Паньківа в кут воріт. Перший гол в матчі  на 26 хвилині.

Гірники і надалі намаглись подібним чином забити. В кінці тайму в положенні поза грою після закидання у штрафний майданчик опинився Степаненко (опорний півзахисник!).

Після перерви Шахтар перебудував гру: атаки з позиційних трансформувалися в гострі вривання з глибини. Олександрія продовжувала грати від центру, не втрачаючи пильності в захисті. Обмін моментами відбувся на початку тайму: Болбат не влучив в ворота з дуже зручної позиції, а Шастал майже забив в стилі Ван Персі – головою в горизонтальному стрибку.

Починаючи з середини тайму, ситуація на полі змінилась до протилежної – Олександрія притисла гірників до воріт, шахтарі в свою чергу відбивались дрібним і грубим фолом. На 72 хвилині Банада головою пробив з лінії воротарського майданчика, та Пятов був на місці. Кіпер Шахтаря швидко ввів м’яч в гру – контратака вже в сторону воріт Олександрії. Чотири в три, декілька пасів і Тайсон не зміг реалізувати перевагу, Паньків показав відмінну реакцію. Починаючи з цього епізоду, Шахтар знову взяв гру в свої руки. А в Олександрії банально не вистачало ресурсу для контратак.

Під кінець матчу Коваленко забив! Вперше з квітня! Мораєс одним пасом вивів українця віч-на-віч з голкіпером. Віктор без роздумів низом покотив під стійку. Гол подібний до першого, але більш логічний та виважений.

Матч закінчився з рахунком 2:0 на користь донеччан. Підлеглі Володимира Шарана не змогли протидіяти своїми звичними методами технічній команді. Шахтар і надалі одноосібний лідер УПЛ, а до Олександрії на другу сходинку може наблизитись Динамо.