Павелка зраджують найближчі? ЦЕ – КІНЕЦЬ?

Не сумніваюся, що кожен, хто цікавиться футболом в Україні, вже понад рік спостерігає  за захоплюючим серіалом: "Коли в УАФ з’явиться новий президент і коли нарешті з цієї посади усунуть чинного очільника Андрія Павелка". Який, я просто нагадаю, вже понад 130 діб перебуває в СІЗО і буде там як мінімум до 23 листопада 2023 року.

Разом з тим, я не сумніваюся, що 99% футбольних вболівальників не розуміють, чому Павелка досі не переобрали і якими законними способами це зробити. Пояснюю максимально доступною та людською мовою, бо там дійсно все доволі заплутано.

Отже, президента УАФ не може звільнити з цієї посади, ані Міністр спорту, ані суд, ані Президент України. Це може зробити, лише футбольний орган УАФ. Шляхом переобрання на засіданні Конгресу.

Але тут ще одна особливість – просто так Конгрес теж не може зібратися, його дату та час має призначити Виконком. Далі – чиста математика. Виконком УАФ складається із 42 членів. Щоб скликати Виконком потрібно бажання 1/3 колективних членів. Це 14 голосів "За".

Станом на 23 жовтня 2023 р., були офіційні листи від 23 колективних членів про вимогу скликання Виконкому, серед керівників яких 14 чинних членів Виконкому УАФ, що представляють у ньому ці колективні члени.

Здавалося, для УАФ все очевидно, бери та скликай Виконком. Тим більше, коли його вимагають твої колективні члени та члени Виконкому. Тим більше, коли в Статуті УАФ чітко прописано "ВИКОНКОМ МАЄ БУТИ СКЛИКАНИЙ, ПРОТЯГОМ ДВОХ ТИЖНІВ ВІД ДАТИ ЦІЄЇ ВИМОГИ".

Статут УАФІ 2 тижні спливло 6 листопада 2023, але керівництво УАФ Виконком не скликає. Бо є підозра, що перші віцепрезиденти УАФ (Дем’яненко, Протассов та інші) цілеспрямовано зривають неминучі процеси обрання нового президента УАФ.

Тоді в дію може вступити інша стаття 19 Статуту УАФ. Де вказано, що 3/4 членів УАФ можуть САМОСТІЙНО скликати Конгрес, якщо нададуть протоколи зборів із вказаною пропозицією.

Статут УАФОтже, фінальний підрахунок: щоби скликати позачерговий Конгрес УАФ потрібно 3/4 всіх колективних членів. УАФ має 40 колективних членів. Отже, щоби скликати позачерговий Конгрес УАФ потрібно 30 голосів. 3-го листопада 2023 долучився ще один член Виконкому – УПЛ. Це вже 24.

УПЛФото з Telegram-каналу АНДРІЮК ONLINE

Про свою готовність голосувати за зміни в УАФ непрямо, але чітко заявила Львівська асоціація футболу. Це вже 25.

І буквально в момент написання цього матеріалу з’явилася оновлена інформація – ДЮФЛ та Асоціація футзалу України також додались з вимогою проведення позачергового Конгресу.

І ЦЕ НАРАЗІ – 27 ГОЛОСІВ "ЗА" ПОЗАЧЕРГОВИЙ КОНГРЕС!

Лишається всього лише ТРИ голоса, які рано чи пізно будуть сформовані. І ці зміни в українському футболі неминучі!

Бодай тому, що вже цілий ряд обласних футбольних асоціацій прямо підозрюють УАФ у неправомірній витраті коштів футбольної громади. Вони підозрюють, що саме з рахунків УАФ оплачувалися послуги адвокатів останні кілька років. І не лише для захисту Павелка та Запісоцького в судах.

Ну як, для захисту... Все що бачила футбольна громада упродовж останніх 10 місяців, це усіляке затягування, зривання, безпідставні клопотання та відводи суддів і прокурорів у цій справі. Є підозра, все це робилося з однією метою – свідоме перешкоджання судочинству з метою допомогти уникнути підозрюваним у злочинах справедливого покарання.

Є підозра, лише одне клопотання, а це будь-яке клопотання, обходилося для Павелка та Запісоцького у 15 000 грн. Таких клопотань їхні юристи зробили сумарно десятки. І це все без урахування їхніх гонорарів за пряму роботу – підготовку до судів, присутність на судах та повний супровід у справі.

Закарпатська обласна асоціація футболуВідтак, Закарпатська футбольна Асоціація цілком справедливо просить надати їм відповіді – куди пішло 22 МІЛЬЙОНИ гривень? Які були перераховані за надання юридичних та консультаційних послуг таким ФОП як:

– Бугай Д. В. – близько 9 000 000 гривень

– Коцюбко І. В. – близько 8 400 000 гривень

– Сидоренко Д. І. – близько 3 500 000 гривень

– Киченок А. С. – близько 1 000 000 гривень

Точнісінько ті ж самі запитання ставлять до УАФ Запорізька та Кіровоградська обласні футбольні асоціації.

Запорізька і Кіровоградська обласні футбольні асоціації

І можна не сумніватися, решта обласних асоціацій будуть лише долучатися.

Чого варта лише Чернівецька обласна асоціація футболу. Її керівник – Василь Орлецький вважається не просто вірним другом Андрія Павелка. Подейкують він – тамада на всіх вечірках та тусовках УАФ, ще за часів попереднього голови УАФ Конькова і зараз. Саме Орлецький був на тому славнозвісному та скандальному бенкеті Павелка. Де останній магічним чином вилікувався від коронавірусу.

Ба більше, Павелко є кумом Орлецького. Як наслідок, дружина Орлецького, працює в УАФ і ще у жовтні була підозра, що вона спеціально повертається в Будинок Футболу – зривати та усіляко саботувати вибори нового очільника УАФ.

Аж раптом "бац" і сталися дивовижні зміни. Спершу Василя Орлецького, переобрали головою асоціації футболу Чернівецької області. А потім його Асоціація прямо заявила про скликання позачергового Конгресу УАФ.

Чернівецька обласна асоціація футболу

Так, саме того Конгресу, на якому, як всі прекрасно розуміють, будуть вибори нового президента УАФ і правлінню Павелка настане кінець. І під всім цим прямо підписався чи не найближчий соратник та цілий кум Павелка – Орлецький.

Що це означає? А є підозра, що Василь Орлецький показово зрадив Андрія Павелка. Як раніше зрадив попереднього очільника УАФ – Анатолія Конькова. З тією різницею, що Коньков не був для нього кумом. Що особливо підкреслює ситуацію в якій зараз перебуває Павелко та настрої його найближчого оточення.

Нагадаю, Андрій Павелко став керівником УАФ 6 березня 2015. Є дуже багато чуток та підозр, що в найближчі роки, від старту свого керівництва, Павелко зрадив силу-силенну людей. Які його висували, допомагали та підтримували стати президентом УАФ. Тепер Павелко в СІЗО, терміни його утримання там регулярно продовжуються, а від нього демонстративно відхрещується його найближче та фактично родинне оточення.

Футбольна спільнота в нетерплячому очікуванні гідного завершення цієї історії. Для людини, яке все своє життя будувала, зраджуючи близьких людей навколо.

Костянтин Андріюк, спеціально для FootballHub

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також