Перемога на межі провалу. Статистичний аналіз

Автор Олександр Новак

Київське Динамо перемогло на виїзді Астану і гарантувало собі єврокубкову весну. Команда Олександра Хацкевича у надзвичайно складному матчі втримала мінімальну перевагу над чемпіоном Казахстану.

Господарі були неймовірно заряджені на позитивний результат у цій грі і лише дивом не зуміли жодного разу відзначитись. Астана в чотири рази більше била по воротах (!!!) суперника. Хоча із 21 спроби господарів лише 3 постріли влучили у площину воріт Бойка. Астана входить у п’ятірку команд, які виконують найбільшу кількість навісних передач. Матч із киянами винятком не став і господарі упродовж 90+ хвилин виконали 27 кросів проти 9 у Динамо. Попри простоту ігрового малюнку і вертикальну гру команда Бабаяна набрала вищий відсоток точності пасів, аніж український віце-чемпіон – 84% – 82%.

Якщо відверто, то увесь конструктив Динамо вмістився у дві атаки. Кияни 85% часу змушені були стримувати натхненний атакувальний порив Астани. Та найголовніше, що навіть контратаки біло-синім не вдавались. За увесь матч кияни лише двічі контратакували, однак жодна зі спроб не закінчилася ударом по воротах. Хоч тактично Астана – команда проста, однак те, що вони вміють робити – роблять досить ефективно. Ледь не тотальним було домінування підопічних Бабаяна за кількістю та точністю пасів із просуванням вперед: 90 (85% вдалих) – 71 (54% вдалих). Те ж саме стосується і довгих передач, хоч це було помітно і безпосередньо впродовж матчу.

Астана змусила Динамо багато відбиватися. Із перемінним успіхом команді Хацкевича вдавалося стримувати атаки господарів. Частіше допомагало те, що рівень індивідуальної та виконавської майстерності у футболістів Астани не надто високий. Роботи центральним захисникам вистачало, особливо на другому поверсі. І той факт, що більше 50% повітряних дуелей залишилось за гравцями української команди, є ложкою меду у загальній картині матчу.

Дещо випав із такої атлетичної боротьби Микола Шапаренко. Десятка Динамо практично не допомагав команді в захисті. Він двічі вступав у відбір, але безуспішно. Більше того, Шапаренко – єдиний гравець у складі Динамо, який жодного разу не вступив у верхову боротьбу. В плані конструктиву у 10-го номера були проблеми не менші, ніж в усієї команди.

Повна протилежність Шапаренку – Бурда. Центральний захисник провів відмінний поєдинок. Він же у першому таймі виніс м’яч із порожніх воріт. Микита 6 разів підчищав поблизу власного штрафного майданчика. У 3 із 4 ситуацій Бурда вдало грав у відборі і набрав 87% у графі точних передач. Більше за центрального захисника у Динамо відбирали лише Че Че і Шепелєв – по 4 вдалі спроби. Втім, якщо порівнювати обидві команди, то Астана більше і успішніше грала на руйнування.

Відзначимо великий об’єм роботи, виконаний Шепелєвим. Він чи не найбільше із гравців Динамо зустрічався з м’ячем – 74 дотики, більше виконав тільки Кенджора. Саме Шепелєв віддавав найточніші передачі у складі киян – 95% (!!!). Володимир двічі вдало обіграв суперників і виконав стільки ж забігань із м’ячем. Ось у чому Шепелєву дещо бракувало холоднокровності, так це у грі на своїй половині поля. На рахунку Шепелєва аж 5 втрат м’яча на власній частині поля + лише одне вигране єдиноборство із дев’яти.

В цілому матч у Казахстані можна віднести до когорти тих, які хотілося б найшвидше забути. На щастя для Динамо, цей вояж на штучний газон і гра з командою, яка сповідує силовий футбол, завершилися на позитивній ноті. Але чи щаститиме так завжди?

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також