Помилка 2023: Україна втратила можливість боротися за проведення ЧС-2030 через корупцію Андрія Павелка

Цього тижня не тільки футбольну спільноту, але й всіх, хто вболіває за майбутнє країни, сколихнула новина, що Україна, ймовірно, втратила шанс на проведення Чемпіонату світу-2030. Україну виключили зі спільної заявки на проведення ЧС-2030 з Іспанією і Португалією. Нашу країну замінить Марокко.

"Підтвердження, що Марокко об’єднується з Іспанією та Португалією, щоб подати заявку на проведення чемпіонату світу 2030 року. Це свідчить про те, що Україна більше не є її частиною", – повідомив спортивний журналіст Sky News Роб Гарріс у Twitter.

Згодом інформація з’явилася в офіційних джерелах. "Іспанія та Португалія домовилися з Марокко подати спільну заявку на проведення ЧС-2030" – це заголовок однієї з топових новин офіційного сайту Іспанської федерації футболу.

Павелко ЧС-2030Графіка Football Hub

Окрім оптимізму від зустрічі президентів національних асоціацій Іспанії та Португалії та Марокко, у новині йдеться, що "Федерації Іспанії та Португалії сподіваються, що УАФ та її президент подолають труднощі, які вони переживають зараз, щоб подати спільну кандидатуру від чотирьох країн".

Аналогічна публікація на офіційному ресурсі Португальської футбольної федерації окреслює "українське питання" трохи докладніше: "Участь України у проєкті уточнюватиметься згодом у зв’язку з ситуацією, в якій перебувають країна, а також президент УАФ Андрій Павелко, який наразі відсторонений від виконання своїх обов’язків".

А от на сайті УАФ – жодної згадки про докорінні зміни у спільній заявці на право провести ЧС-2030. Останнє оновлення там взагалі від 29 листопада, новиною про чергову робочу нараду.

Чому Марокко зараз на сцені, а Україна – майже там, де була на початку жовтня минулого року? Було ж телефонне спілкування Зеленського з президентом УЄФА Александером Чеферіном. Президент України дякував партнерам за солідарність і підтримку, заявляв – "це більше, ніж символ віри в нашу спільну перемогу" у Твіттері і додавав футбольний мотив до свого традиційного вечірнього звернення.

Але варто було Верховному Головнокомандувачу перемкнутися на військові питання, як в "ідеї-2030" випірнув цілком очікуваний бенефіціар. Голова УАФ Андрій Павелко не просто піарився на цьому, він використав це у залі суду, коли йому – обвинуваченому в мільйонних зловживаннях - обирали запобіжний захід.

"Від мене особисто зараз залежить проведення чемпіонату світу з футболу 2030 року. Мій арешт у надуманій справі, де немає збитків і потерпілого, призведе до міжнародного скандалу та безповоротної втрати іміджу УАФ, а потім, у свою чергу, може призвести й до втрати Україною права проводити чемпіонат світу. Цим ви завдаєте шкоди не мені, а державі", – виголошував тоді Павелко.

Тобто гіпотетичну участь України в спільній заявці Павелко намагався використати навіть не як щит, а як індульгенцію за свої чималі гріхи перед законом. Раніше він та його команда просували тези про те, що компромат на нього продукується не деінде, а в самому ФСБ, потім ворогами постали проросійські політичні сили. Насамкінець обвинувачення були висунуті СБУ та безпосередньо Офісу Президента Зеленського!

Невже голова УАФ таким чином шантажував владу? Бо посилався на позицію УЄФА та ФІФА, де, мовляв, рішуче засуджують втручання держави в діяльність національної футбольної асоціації.

Але жодного документального підтвердження ні з Ньйона, ні з Цюриха не надходило. А всі висловлювання щодо занепокоєння ситуацією навколо УАФ та її очільника із західної преси здавалися маніпуляціями.

Чи знають в Іспанії, Португалії, УЄФА та ФІФА про кримінальні провадження щодо Павелка? Не можуть не знати. Немарно ж главу УАФ витурили з Дисциплінарного комітету ФІФА. Здавалося, юрист за фахом Чеферін мав би бути більш рішучим і принциповим у подібних питаннях. Бо їх вже не назвеш суто іміджевими.

Своїм рішенням подовжити відсторонення Павелка від обов’язків глави УАФ Печерський суд дав зрозуміти: політична доцільність на висновки по справі жодним чином не вплине.

Тому варіант із Марокко схожий на тактовний жест від Іспанії та Португалії до УАФ, мовляв: "У вас є нюанси? Розбирайтеся з цим самотужки."

Призначений судом термін відсторонення Павелка спливатиме 13 травня. Швидше від усього, буде знову подовжений. А так знову і знову, аж до винесення вердикту по корупційних та інших справах, де фігурують глава УАФ і його найближчі помічники.

А 5-го квітня в Лісабоні має відбутися черговий Конгрес УЄФА. Подейкують, на ньому Андрія Васильовича мали обирати не лише до Виконкому. А й на посаду одного з віцепрезидентів. Принаймні, таке голосування фігурувало в порядку денному ще кілька днів тому – коли над усією Іспанією і над "коаліцією-2030" небо здавалося абсолютно безхмарним.

Чи продовжить УЄФА заплющувати очі на відвертий кримінал? Чи вже ж зважить на рішення українського суду та потурбується про власний іміджю. І таки не припуститься "помилки-2023"...

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також