Привіт, Мадрид! Атлетико карає Реал у Суперкубку

Суперкубок УЄФА став окрасою євросезону, який обіцяє бути неймовірним.

Не встигли глядачі на арені в Таллінні зручно сісти, як Атлетико вже відкрило рахунок. Чи то захисники Реала ще були думками на сонячних зборах у США, чи то Дієго Коста був неймовірно швидким, але гол, який забив іспанець у ворота Наваса, здався неймовірно простим для матрацника. Коста увірвався до штрафного майданчика Реала і з гострого кута пробив по воротах Кейлора Наваса – м’яч просвистів над головою голкіпера і залетів у ворота. 1:0 на користь Атлетико на першій же хвилині (найшвидший гол в історії Суперкубків УЄФА).

Реал прокинувся на 16 хвилині. Саме тоді команда Лопетегі вперше взяла м’яч під свій контроль і створила супершанс. Простріл Іско п’ятою в дальній кут воріт Атлетико переправляв Асенсіо, але Облак зумів потягнути непростий удар (на добивання не встиг Бензема).

Рух м’яча від Королівського клубу видавав нову візитівку Вершкових в ері #построналду. Атака за допомогою швидких флангів принесла Реалу результат на 27 хвилині. Бейл, як на велосипеді втік від опонента і подав з правої на дальню стійку, де передачу партнера замкнув Бензема (велике вітання Савичу, який програв французу як позиційно, так і у швидкості), пробивши у протихід Облаку, 1:1.

Міг Реал до перерви вийти вперед, але Асенсіо, отримавши ідеальну передачу від Бейла, зашпортався з м’ячем і не пробив з лінії штрафного майданчика.

Старт другого тайму розпочався під диктовку Атлетико. Команда Сімеоне (який був відсутній на лавці команди через дискваліфікацію) заволоділа ініціативою, що не сподобалося Лопетегі. Наставник Реала кинув у бій Модрича (один із найкращих гравців світу останнього сезону пізніше за решту партнерів приєднався до команди на зборах, тому тренер приберіг хорвата).

Кутовий на 62 хвилині матчу приніс Реалу пенальті. Привид волейболіста Жерара Піке вселився в Хуанфрана – гра рукою і абсолютно справедливий пенальті, який без вагань призначив Марчиняк. Одинадцятиметровий впевнено реалізував (новий штатний пенальтист вершкових?!) Серхіо Рамос, 2:1!

Як і в першому таймі, якщо не брати до уваги перші 10-15 хвилин, контроль гри був за переможцями Ліги Чемпіонів.

Атлетико своїми силами не вдавалося створити гостроту біля воріт Наваса… і на допомогу прийшов той, від кого її не чекали – Марсело. Бразилець побіг діставати м’яч, який йшов в аут, і зберіг його для суперника. Пас на Корреа, що вже у воротарському майданчику своїм асистом знайшов ногу Кости – і 2:2! За 10 хвилин до фінального свистка…

Команди з цим і завершили основний час зустрічі і після невеликої паузи влаштували справжню спеку в екстратаймі. Постаралося Атлетико, яке знову скористалося помилкою гравця Реала. Варан “привіз” м’яч супернику біля свого штрафного, Коста віддав на Партея, а той навісив на Сауля. Іспанець злету впіймав м’яч на ліву і надіслав того під поперечку воріт Наваса – красень-гол гравця Атлетико! 3:2!

Не встиг Реал зрозуміти, що сталося, як знову отримав м’яч у свої ворота. Вчетверте цього вечора засмутили матрацники Наваса. Цього разу кривдником команди Лопетегі став Коке, який скористався вчасною передачею від Вітоло, 4:2!

Реал спробував відігратися, але скупа трансферна політика не залишила Лопетегі шансів для маневру, а без Крооса і Каземіро центр поля Королівського клубу виглядав не по-королівськи.

Матч, із якого можна, але не треба робити поспішних висновків. Реал моментами показував дуже класний футбол, але  Атлетико своїм порядком продемонстрував, що роботи у Лопетегі не початий край. 4:2 – Атлетико вперше б’є Реал у фіналах і виграє Суперкубок УЄФА-2018!