Шалені гойдалки в групі D! Австрія приголомшує і обходить Нідерланди та Францію. ВІДЕО

Визначилися учасники плей-оф Чемпіонату Європи з квартету D. У заключному турі групового етапу Нідерланди грали з Австрією, а Франція з Польщею.

Перед цими поєдинками ситуація в групі виглядала так: 1. Нідерланди – 4 очки. 2. Франція – 4 очки. 3. Австрія – 3 очки. 4. Польша – 0 очок. Ще після двох стартових турів було відомо, що Польща вилітає з Євро-2024, а інші три збірні розіграють між собою путівки в плей-оф.

Нідерланди – Австрія

Поєдинок розпочався дуже несподівано. Уже на 6-й хвилині австрійці повели в рахунку. Прасс прострілював до штрафного майданчика, але Мален у підкаті зрізав м'яч у власні ворота – 0:1.

Мален міг реабілітуватися у середині першого тайму, коли його вивели віч-на-віч із голкіпером, але вінгер збірної Нідерландів не влучив у ворота – м'яч пройшов у лічених сантиметрах поруч зі стійкою.

На цю нагоду австрійці відповіли дальнім пострілом Забітцера, який голкіпер Нідерландів  Вербрюгген не без проблем перевів на кутовий.

Підопічні Рональда Кумана зрівняли рахунок одразу після перерви. На 47-й хвилині Гакпо отримав передачу в штрафному майданчику суперників, прибрав захисника і пробив у дальній кут – 1:1.

Та раділи нідерландці відносно недовго, бо на 59-й хвилині австрійці повернули собі перевагу в рахунку. Після навісу з лівого флангу від Грілліча Шмід головою пробив у кут, м'яч летів у сітку, але майже на лінії "шкіряного" у свої ворота переправив Стефан де Врей – 1:2

Та на 75-й хвилині Нідерланди знову зрівняли рахунок. Вегхорст виграв повітря у штрафному майданчику Австрії і скинув головою на Депая, який завдав удару точно у верхній кут воріт – 2:2.

На 80-й хвилині австрійці знову вийшли вперед. Забітцер отримав пас від Баумгартнера і з гострого кута сильним ударом прошив Вербрюггена – 2:3.

Ще раз зрівняти рахунок Нідерланди не змогли. Отже, збірна Австрії перемагає 3:2 і виходить з першого місця з групи D, де її суперниками були Франція, Нідерланди та Польща. Нідерланди мають 4 очки і кваліфікуються в 1/8 фіналу Чемпіонату Європи з третього місця.

Франція – Польща

Французи тиснули на своїх суперників із перших хвилин і мали ряд моментів, щоби забити. Спочатку Дембеле з декількох метрів не зміг переграти Скорупського. Потім голкіпер Польщі ще двічі рятував свою команду після ударів Мбаппе.

Пробити поляків збірній Франції вдалося пробити після перерви. На 56-й хвилині пенальті реалізував пенальті – 1:0. Цей результат виводив Ле Бльо в плей-оф із першого місця.

Та усю радість французам обламав Левандовський. На 79-й хвилині форвард збірної Польщі з другої спроби реалізував одинадцятиметровий удар і зробив рахунок 1:1. Перший удар нападника Меньян відбив, але голкіпер Франції до удару вийшов з лінії воріт і арбітр змусив перебити пенальті.

Франція більше не змогла забити і через фінішувала другою в групі D з 5 очками в своєму активі.