Трилер на Євро-2024 та шедевральні голи. Туреччина і Грузія видали суперматч. ВІДЕО

Збірна Грузія дебютувала на Чемпіонаті Європи матчем із Туреччиною.

На старті зустрічі команди обмінялися небезпечними ударами.  На 10-й хвилині Айхан пробивав із меж штрафного майданчика і збірну Грузії врятувала стійка. А за декілька хвилин Меквабішвілі завдав удару з дальньої відстані і м'яч рикошетом від захисника летів у кут, але воротар збірної Туреччини Мерт Гюнок встиг зреагувати та здійснити сейв.

Усередині тайму турки зуміли вийти вперед. Мерт Мюлдюр з лету із лінії штрафного майданчика вколотив м'яч у лівий верхній кут воріт Мамардашвілі – 1:0.

Ще за декілька хвилин гравці збірної Туреччини вдруге відправили м'яч у сітку воріт – Кенан Їлдиз з меж воротарського майданчика переправив замкнумандів передачу від партнера по ко, але після підказки VAR гол скасували, оскільки в футболіста зафіксували мінімальний офсайд.

А на 32-й хвилині грузини зрівняли рахунок. Кочорашвілі на правому фланзі накрутив захисника і прострілив до штрафного майданчика на Мікаутадзе, який ударом у дотик прошив голкіпера Туреччини – 1:1.

Ще за декілька хвилин Мікаутадзе міг оформлювати дубль, але він з близької відстані не влучив у площину воріт – м'яч пройшов у лічених сантиметрах поруч зі стійкою.

По перерві збірна Туреччини мала нагоду забити зі штрафного, але Мамардашвілі потягнув гарматний постріл Чалханоглу (система, яка працює на Євро-2024, визначила, що м'яч летів зі швидкістю 126 км/год).

Але на 65-й хвилині голкіпер збірної Грузії вже не врятував. Турки перехопили м'яч поблизу штрафного майданчика суперника і Арда Гюлер розкішним дальнім ударом відправив "шкіряного" у сітку воріт Мамардашвілі – 2:1.

На 70-й хвилині грузини ледь не зрівняли рахунок. Кочорашвілі продерся до штрафної зони суперника і пробив по воротах – м'яч влучив у поперечку та вилетів у поле, де його забрав голкіпер збірної Туреччини.

На 87-й хвилині Язиджи міг знімати усі питання про переможця зустрічі, проте Мамардашвілі відбив удар головою з декількох метрів від гравця збірної Туреччини.

Уже в доданий час грузини могли врятувати нічию для себе, але Мікаутадзе та Кочорашвілі завадили одне одному пробити і м'яч пройшов поруч зі стійкою.

На заключних секундах Акайдин головою вибив м'яч, який летів уже в порожні ворота збірної Туреччини.

А потім турки таки забили втретє, Грузія всіма силами пішла на останній кутовий, підключився навіть Мамардашвілі, залишивши порожні ворота. Але навіс вийшов не дуже вдалим і Актюркоглу протягнув м'яч через усе поле та забив – 3:1.

Туреччина перемагає збірну Грузію з рахунком 3:1, але грузини боролися до останньої секунди і були близькі, щоби зрівняти рахунок.