Словаччина – Чехія 1:2. Шанси для України

Суперники збірної України провели очний двобій у рамках Ліги В Ліги націй. Нагадаємо, підопічні Андрія Шевченка очолюють групу 1, маючи дві перемоги над обома опонентами (06.09.18 Чехія – Україна 1:2, 09.09.18 Україна – Словаччина 1:0)

Нічия була б найкращим для українців результатом, але гості з Чехії мали свої плани на гру у Словаччині. На початку поєдинку кутовий міг перетворитися на гол. Удар Видри з-за меж штрафного майданчика прийняв на себе голкіпер господарів Дубравка, перевівши м’яч у стійку, а добивання Соучека було в небо. У відповідь чудовий момент мав Гамшик. Його удар п’ятою міг дезорієнтувати Вацлика, але досвідчений голкіпер Севільї врятував чехів завдяки своїй реакції.

Під завісу першого тайму Куцка зарядив метрів з 30, але м’яч полетів вище воріт.

На початку другого половини гри 100 відсоткову нагоду у стрімкій атаці втратили словаки – Дуда бив в один дотик, але м’яч пройшов у сантиметрах від стійки воріт збірної Чехії. А вже за мить провалився центр захисту господарів, і Крменчик реалізував фактично вихід тет-а-тет з Дубравкою – 0:1 на 52-ій хвилині.

Жодної атаки без удару – таке гасло взяли собі словаки і створили супершанс для Мака, але хавбек удар на виконання реалізував на два з мінусом – м’яч просто звалився з ноги і полетів далеко на трибуни.

Зрештою, 10 хвилин знадобилося збірній Словаччини, щоб таки вирівняти ситуацію. На допомогу прийшов стандарт, з яких у господарів здебільшого і виникала гострота. Гамшик виявився найспритнішим після подачі з кутового і з 4-х метрів розстріляв ворота чехів – 1:1.

Фото Getty Images

Наступні дві гострі атаки словаків Гамшик міг перетворити на ще два голи, але вдало на лінії воріт зіграв чеський воротар.

Натомість, свою місію не зміг виконати Дубравка – його потужним ударом головою вдруге пробили за 15-ть хвилин до фінального свистка. Шик, котрий проводив на полі лише 4 хвилину, майстерно вколотив м’яч під стійку після навісу Дочкала з правого флангу – 1:2.

Врятував Дубравка після чергового небезпечного удару Видри низом, знову, як і у першому таймі, перевівши м’яч у стійку й на кутовий. З якого чехи зусиллями Павелці ледь не забили втретє. До слова, захисник господарів в епізоді з добиванням зупинив м’яч рукою. Господарям пощасило двічі: і гол не пропустили, і пенальті не призначили.

Отже, 2:1 – виїзна перемога Чехії, яка, безумовно, дасть команді новопризначеного Ярослава Шилгави піднесення перед двобоєм з українцями. А хлопцям Шевченка треба буде просто не програти чехам, щоб досягти своєї мети – підвищення у класі до Ліги А. Але, як відомо, нічого простого у нашому футбольному житті не буває…

Найближчий матч українці проведуть у Харкові на стадіоні Металіст у вівторок, 16 жовтня. Початок матчу о 21:45. А заключний поєдинок збірна зіграє зі Словаччиною у Трнаві 16 листопада теж о 21:45.