Справа Риболовлєва: купив усіх, але піймався на дрібниці

Президент Монако Дмитро Риболовлєв був затриманий за підозрою в корупції і здійсненні впливу на посадових осіб князівства Монако. Правоохоронні органи упіймали росіянина, коли той прямував на матч своєї команди проти Брюгге.

Згідно з даними Le Monde, затримання президента пов’язане з оприлюдненими ще у 2017 фактами. Тоді журналістам стали відомі факти зв’язків Риболовлєва із керівними особами Монако, зокрема верхівкою місцевої поліції та міністром юстиції задля власної вигоди у справі проти арт-дилера Іво Був’є.

Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images

В січні 2015 року російський мільярдер звинуватив Був’є у шахрайстві. Ніби-то Іво навмисно завищував ціну картин, які купував Риболовлєв, загальною сумою в 1 мільярд євро. За місяць після звинувачення бізнес-партнер Був’є Таня Раппо була запрошена на вечерю до власника Монако. Саме на ній вона і розповіла кілька таємниць. За повідомленням Le Monde, адвокат Риболовлєва записала цю розмову на диктофон і цей запис став основним аргументом росіянина в подальших судових слуханнях.

За два дні після вечері Риболовлєва і Раппо Був’є був затриманий. На одному із судових слухань адвокат росіянина передала до уваги судді запис розмови. Судді задля достовірності вирішили взяти телефон адвоката на перевірку. В її ході до уваги був взятий не лише цей запис, а й усі дані, що знаходилися в пам’яті телефону. А там було що почитати. В той же час адвокат Був’є подав позов щодо втручання Риболовлєва у приватне життя. Один із суддів, що займався вивченням змісту даних телефону адвоката Риболовлєва, передав отримані дані.

В ході судових слухань щодо позову Риболовлєва проти Був’є росіянина запитували, чи має він зв’язок із представниками правоохоронних органів Монако. Дмитро усе заперечив, але, як виявилось, росіянин надав неправдиві свідчення у суді. В телефоні адвоката Риболовлєва було знайдено переписку із поліцейськими, які організовували затримання мільярдера. Адвокат росіянина давала вказівки Крістофу Аже – керівнику поліції і його заступнику Фредеріку Фюзарі. В смс було вказано: “Притримуємось плану А”.

Окрім цього були оприлюднені факти зв’язків Риболовлєва із міністром юстиції Монако Філіппом Нарміно. Останній саме взимку 2015-го відпочивав у Швейцарії разом із росіянином. Більше того, мільярдер надав другу власний вертоліт задля зручного трансферу. За дивним збігом обставин саме після вікенду в горах Був’є був арештований, а Нарміно отримав у подарунок коштовний самовар. Сам міністр у відповідь на подарунок відправив смс із таким змістом:” Дякую, Тетяно (адвокат Риболовлєва), за ваш подарунок, який тільки підсилив мою любов до Росії. Передайте мою подяку пану Риболовлєву. Запевняю вас обох в моїй відданості”. Це повідомлення також було отримане в ході судової перевірки телефону Тетяни Бершеди.

Вже торік восени прокуратура Монако забажала знищити усі записи з інформацією, яка була отримана після перевірки телефону, однак апеляційний суд відмовив. За 10 днів після цього, 14 вересня 2017 року, мініст юстиції Філліп Нарміно подав у відставку. Того самого дня видання Le Monde опублікувало усі зазначені вище факти шахрайства. Також варто згадати і той факт, що міністр юстиції, згідно з урядовим устроєм Монако підпорядковується безпосередньо князю. Згодом Філліп Нарміно був затриманий на нетривалий термін.

“Цар Монако” – так місцева преса називала Риболовлєва, який неодноразово використовував особисті зв’язки із керівною верхівкою князівства у власних цілях. В середині жовтня росіянин отримав виклик до прокуратури Монако. Після допиту йому було оголошено підозру у втручанні в особисте життя Іво Був’є. А вже напередодні матчу Ліги чемпіонів Монако – Брюгге росіянина затримали.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також