Страждання у Белграді. Збірна України врятувалася за мить до свистка

Кадрові втрати Шевченка

Завершальний матч кваліфікації на Євро-2020 проти Сербії збірна України проводила із серйозними кадровими втратами. Андрій Шевченко залишився без звичного для себе трикутника у центрі поля. Степаненко не грав через дискваліфікацію, а Зінченко через травму. Тому головний тренер збірної до Малиновсього поставив Коваленка і Сидорчука.

Неприємний початок

Збірній Сербії потрібно було не просто перемогти, а й сподіватись, що Люксембург відбере очки у португальців. Початок матчу був за господарями, до того ж вони вже на 9-й хвилині заробили пенальті. М’яч влучив в руку Матвієнку, і удар з позначки реалізував Тадич. Після цього ще хвилин 10 серби вели гру і чомусь зупинились. Українці перехопили ініціативу і стали грати сміливіше. Відзначимо тактичні експерименти Андрія Шевченка. Роль Марлоса виконував Ярмоленко. Андрій часто розташовувався між лініями суперників, або залишався на вістрі. Під час позиційних атак весь лівий фланг закривав Миколенко, а при обороні Віталію допомагав Яремчук.

Серби без проблем проходили центр поля через зони Коваленка і Сидорчука. Малиновському доводилося працювати за себе і за партнерів. Гольових моментів більше було в українців. Яремчук вимагав пенальті, коли після пасу Циганкова виривався з-за спин захисників, але голкіпер зіграв у м’яч. Згодом нападник Гента демонстрував зовсім інші емоції. Циганков вирізав навіс на Яремчука, і той виграв другий поверх та переправив м’яч у сітку. Міг Роман робити і дубль, але його удару з лінії штрафного майданчика бракувало сили. Момент усього тайму мав Ярмоленко, але сербів врятувала стійка. За рахунку 1:1 Україна і Сербія пішли на перерву.

Труднощі по перерві

На початку другого тайму команди обмінялись ударами і в обох випадках голкіпери рятували свої команди. А ось в моменті з ударом Мітровича Пятов просто не міг нічим допомогти. Нападник Фулгема запинив м’яч за кілька метрів від воріт. Передачі не зміг перехопити Караваєв, і Мітрович відправив м’яч у дальній кут. Серби забили вдруге і знову відійшли назад, почали чекати на шанс для контрвипадів. Такий свій шанс отримав Мітрович. Караваєв не витримав лінію і залишив нападника сербів у грі. Мітрович пробивав на силу, але Пятов з ударом впорався.

Потужний спурт українців

На 87-й хвилині ідеальний шанс зрівняти рахунок втратив Шепелєв. Караваєв подав із правого флангу, м’яч після невеликого рикошету долетів до нашого півзахисника. Але Шепелєв пробив вище воріт. У компенсований час збірна України заробила кутовий, і вже за традицією до атаки приєднався Андрій Пятов. Від стандарту серби відбились і спробували завантажити м’яч на нашу половину поля, де вже не було нікого. Та підопічні Шевченка продовжили свою навалу. Кілька прострілів не принесли результату, поки м’яч опинився у Бєсєдіна. Нападник Динамо зміг розвернутися і без спротиву пробити. М’яч полетів не сильно, але прицільно в кут – 2:2. Україна врятувалася від поразки і пройшла цей відбір без програшів, а команда Сербії спробує вийти на Євро вже через Лігу Націй.