ТОП найдивніших умов контрактів футболістів: Сирі яйця, зуби Суареса та гулянки Роналдіньйо
- 15:55, 25 червня 2019
Міжсезоння — час чуток, трансферів та великих грошей. Але що ми ще знаємо про контракти футболістів, окрім зарплатні та терміну дії?
До деяких умов між клубами і футболістами варто придивитися поближче, оскільки інколи в них є просто абсурдні моменти.
Про найвідомішого нелетючого голландця, мабуть, чули всі. Легендарний нападник Арсенала та збірної Нідерландів Денніс Бергкамп до переходу в лондонський клуб потрапив у дуже неприємну ситуацію. Під час одного з польотів хтось із пасажирів літака прокричав, що на борту є бомба. Це виявилося неправдою, але після такого жарту Бергкамп категорично відмовився літати. В контракті з Арсеналом навіть був пункт, що Денніса звільняють від усіх польотів команди. Через це він навіть не брав участь в деяких важливих єврокубкових матчах.
Kalau ikut sejarah sebenarnya 2 makluk ni la perintis bawa warga asing masuk PL. Dulu PL terkenal dgn pemain2 local saja. Tak open mainded org kata. Bila Wenger bawa masuk Marc Overmars , Bergkamp etc media britain ckp yg Wenger tak boleh pergi jauh , tak dpt support etc pic.twitter.com/ShD7jBqvyp
— Joãn Félix (@jwan_gx34) May 16, 2019
На відміну від Бергкампа, колишній півзахисник Сандерленда Стефан Шварц дуже хотів літати. Більше — він хотів бути ближче до зірок. У 1999-му році Шварц підписав контракт із Сандерлендом. Але в умові був досить дивний пункт — не летіти у космос. Річ у тім, що приватні польоти в космос відбуваються вже з 2002-го року. Шварц так хотів полетіти ближче до зірок, що купив місце на один із перших польотів. Про це дізналися в клубі і вирішили перестрахуватися, аргументуючи свою позицію виключно питанням безпеки футболіста.
Former Sunderland midfielder Stefan Schwarz is 49 today. Upon signing in 1999, he had an unusual contract clause.
Believing that commercial space travel would be possible in 2002, #SAFC banned him from visiting outer space.
Bonkers. pic.twitter.com/HIOXeKO0NT
— Proper Football (@sid_lambert) April 18, 2018
У 2001-му році захисник Манчестер Сіті Спенсер Пріор перейшов у Кардіфф. Валлійським клубом тоді володів ліванський бізнесмен Сем Хаммам. Власник Кардіффа хотів подивитися, на що спроможний Пріор заради переходу. Хаммам прописав у контракті пункт, за яким новачок мусив з’їсти сирі яйця вівці. В Лівані ця страва вважається традиційною. Свідки випробування для Пріора розповідали, що захисник погодився з’їсти яйця, але не в сирому вигляді.
#FromTheVault Spencer Prior – Man City – Defender 2001-02 Other Clubs inc Southend, Norwich & Cardiff City #mcfc pic.twitter.com/pDW22NudU2
— Martyn Bishop (@MartynBCFC) August 31, 2016
Луїс Суарес яйця вівці не їв, але погризти суперників міг. Уругваєць у 2010-му році, граючи за Аякс, вкусив гравця ПСВ Отмана Баккалу просто на полі. У 2013-му постраждав уже Браніслав Іванович під час матчу Ліверпуль — Челсі. А вже на Чемпіонаті Світу-2014 Суарес “скуштував” плече Джорджо К’єлліні. Керівники Барселони знали про таку поведінку нападника, тому заздалегідь убезпечили себе. В контракті Суареса прописано, що йому забороняється кусати суперників. Як показала історія, це подіяло на уругвайця і він з 2014-го року більше не кусався.
Suares homo"@Ocehanku3: @gmt_arief » Video Suarez Gigit Chiellini di Laga Uruguay vs Italia http://t.co/VKgMnusuEl pic.twitter.com/Xyxrj46jsd"
— UJANG (@gmt_arief) June 25, 2014
Легендарний нідерландський футболіст Рафаель ван дер Ваарт під кінець кар’єри опинився в іспанському Бетисі. У контракті гравця був досить нетиповий пункт. Йому заборонялося грати у бутсах червоного кольору. Виконання цієї умови приносило ван дер Ваарту 114 тисяч євро на місяць. А все тому, що червоний колір для уболівальників Бетиса завжди асоціюється із надпринциповим суперником — Севільєю. Тому дозволяти своєму зірковому футболістові грати у червоних бутсах не можна було.
[OJO A ESTO] Rafael Van der Vaart podría volver al #Betis https://t.co/Bi5dMpwrqR pic.twitter.com/xW2ryKCiF2
— Sp_ | Channel (@SpheraChannel) March 12, 2017
Бразильський футбольний чарівник Роналдіньйо довго не утримався на вершині футбольної слави. Дехто вважає, що причиною стала любов до вечірок та нічного життя. У 2011-му році він вирішив повернутися до Бразилії та грати за Фламенго. Роналдіньйо погодився підписати контракт із клубом за тієї умови, якщо Фламенго дозволить йому двічі на тиждень відпочивати у нічних клубах. Фламенго дуже хотів мати у своєму складі такого зіркового футболіста, тому погодився на його забаганку.
Ronaldinho Gaúcho e Flamengo: veja como foi o reencontro na Copa Legends
👉 https://t.co/oscr3o1m0h pic.twitter.com/vpbkzHAJed
— FOX Sports Brasil (@FoxSportsBrasil) June 17, 2019
Читайте також: Це фантастика! Легенда Челсі повернеться в клуб.