Тотальний нефарт. Чехія віддає перемогу Португалії в стартовому матчі на Євро. ВІДЕО

Перший тур групового етапу Чемпіонату Європи закривали збірні Португалії і Чехії.

Переможці Євро-2016 з перших хвилин взяли матч свій під свій контроль і почали тиснути на ворота суперників. Протягом першого тайму португальці повністю переграли чехів: 70 на 30 володіння м'ячем і 10 ударів, 3 з них у площину воріт (два від Роналду і один від Вітіньї). Однак, таку тотальну перевагу підопічні Мартінеса не зуміли перетворити в гол. Усі три удари в площину голкіпер Чехії Станек парирував.

На старті другого тайму картина гри не змінилася. Гравці збірної Португалії продовжували напосідати на ворота чехів. Небезпечно зі штрафного пробивав Роналду, але Станек впевнено забрав м'яч до рук.

А на 62-й хвилині хлопці Івана Гашека свій перший удар в площину воріт перетворили на гол. Чехи розіграли одну з небагатьох своїх атак і Лукаш Провод завдав розкішний дальній удар – м'яч закрутився, влучив у стійку і залетів у сітку воріт. Шансів у Кошти парирувати не було – 0:1.

Португальці ще більше посилили свій тиск і зуміли зрівняти рахунок на 69-й хвилині. І допомогли їм тут самі чехи. Мендеш скидав м'яч головою до воротарського майданчика і Станек вибивав м'яч руками вперед, але влучив свого захисника (Гранача), від якого "шкіряний" залетів у сітку – 1:1.

На 87-й хвилині португальці таки зуміли відправити м'яч у сітку воріт. Після навісу з флангу Роналду пробив головою у дальній кут, але влучив у стійку. Першим на добиванні опинився Жота, який і переправив м'яч у сітку. Однак, цей гол арбітр не зарахував після підказки VAR – офсайд у Роналду.

Та на другій доданій до основного часу хвилині португальці таки дотиснули суперника. Після прострілу з лівого флангу Гранач (той самий, який відзначився автоголом), не зумів вибити м'яч і зупинив його у своєму воротарському майданчику і Консейсау в дотик прошив голкіпера – 2:1.

Зрівняти рахунок чехи вже не встигли і Португалія розпочинає Євро-2024 з перемоги.