Три пенальті. Два голи. Формула успіху Колоса

За вихід до УПЛ Колос вдома у матчі-відповіді приймав Чорноморець. У першому поєдинку команди зіграли унічию 0:0 і залишили місце для інтриги у цій парі.

На стадіоні у Ковалівці був справжній аншлаг! Перед матчем гімн України виконав струнний квартет ASTURIA. Так, ще тиждень тому в їхньому виконанні звучав гімн Ліги Чемпіонів на стадіоні Ванда Метрополітано перед фіналом Ліверпуль – Тоттенгем. А зараз дівчата – у Ковалівці перед не менш важливим матчем для обох команд. Адже на кону – путівка до УПЛ!

Початок матчу був за господарями. Не дарма кажуть, що Колос вдома грає потужно. Дійсно, така шалена підтримка вболівальників гнала команду вперед! Чудову нагоду забити мав Вадим Мілько. Півзахисник Колоса головою переправляв м’яч у сітку. Але Руслан Бабенко, який стояв на лінії воріт, вибив м’яч.

Не забарилися з відповіддю й одесити. Все-таки треба було показати, хто тут з УПЛ! Арні Вільхемсон класно пробив головою ледь не в дев’ятку, але Антон Яшков продемонстрував відмінну реакцію.

На 17-ій хвилині матчу арбітр матчу Віталій Романов вказав на одинадцятметрову позначку. Рефері зафіксував небезпечну гру у штрафному майданчику з боку гравця Чорноморця Рижука. Принаймні, йому так здалося. Виконувати пенальті взявся Володимир Лисенко. Футболіст Колоса бив у лівий від себе кут воріт, але досвідчений Літовченко впорався з цим ударом, перевівши м’яч на кутовий.

Фото Footballhub

Одесити, певно, не на жарт злякалися того, що Колос міг забити. Тому перебрали ініціативу до своїх ніг і помчали до штрафного суперника. Але до гола це не призвело. Натомість Колос наприкінці першої 45-хвилинки мав ще один класний момент. З правого флангу прострілював Ільїн, але ніхто не зумів замкнути передачу у штрафному майданчику. Тож, на перерву команди пішли із нулями на табло.

У другому таймі Віталій Романов знову призначив пенальті у ворота Чорноморця. У штрафному Хамелюк наступив на ногу Ільїну, а той упав на газон. Цього разу виконувати одинадцятиметровий пішов Віталій Гавриш! Капітан Колоса пробив по центру, а Літовченко повалився ліворуч – 1:0.

Романов увійшов у кураж і призначив ТРЕТІЙ ПЕНАЛЬТІ у ворота Чорноморця, а потім почав роздавати картки! У власному штрафному майданчику зіграв рукою Норенков. Він же й отримав гірчичник. А потім Аржанов побачив перед собою жовте світло за суперечки з арбітром. До слова, Романов ні секунди не думав перед тим, як призначати кожен із цих пенальті. Цей одинадцятиметровий знову реалізував Гавриш. Так само впевнено. По центру. А Літовченко повалився в той самий лівий кут – 2:0.

Два пропущені м’ячі на виїзді від першолігової команди – це вже занадто для вболівальників Чорноморця. Фани одеситів почали палити фаєри і кидати їх на поле, виривати стільці. Віталій Романов зупинив гру і вивів команди з поля. З одного боку на футболістів Чорноморця кричали суперники “рєбята, ідітє, успокойте своїх”, а з іншого кричав тренер Ангел Червенков, щось активно пояснюючи.

Хвилин за 10 гра поновилася. Але голів більше не було. Колос відверто догравав поєдинок, маючи комфортну перевагу. А Чорноморець незграбно намагався атакувати. Червенков освіжив лівий фланг атаки, випустивши Чорнія замість Вільхемсона, та поміняв Павлова. Замість нього вийшов Семенів на вістрі атаки.

Та все ж це не змогло підсилити гру. Одесити грали через довгий пас або закидання до штрафного. Непогано пробив головою в падінні Семенів, але влучив прямісінько в Яшкова. Той зафіксував м’яч у руках. Здалеку бив Бабенко – серія рикошетів, але м’яч полетів вище воріт.

Неприємну травму наприкінці матчу отримав Артем Чорній. Ангел Червенков був змушений виконати заміну. Уже в компенсований час Чорноморець ледь не воскрес: Гошкодеря влучив у поперечку.

Але все ж у підсумку 2:0. Колос – в УПЛ!