Тридцять п’ять відтінків свинства

Автор: Віктор Снігур

Ця історія розпочалася у березні 2015-го року. Оцінюючи перспективність молодіжних складів команд УПЛ, ми звернули увагу на одну дуже «талановиту», як пізніше з’ясувалося команду.

U-19 донецького Олімпіка завершив сезон 2014-15 із різницею мячів «мінус 63». Ми дивилися як Олімпік пропускає по шість-сім-вісім мячів за гру і щелепа відвисала – захисники і воротар просто не хотіли грати у футбол. А потім один професійний гравець букмекерських контор порадив подивитися на ці результати під інших кутом…  У програми Профутбол не залишалося сумнівів, що молодіжний Олімпік грає на контору. Мені, правда, більше подобається визначення «гра проти контори». Так правильніше, оскільки організатори та виконавці матчів із фіксованим результатом «роздягають» контори.

фото ФК Олімпік

Наші українські букмекери далеко не ідіоти. Їхні тихі знання потужні – ще задовго до досягнень Олімпіка вони практично повністю познімали зі своїх ліній матчі чемпіонатів U-21 та U-19. Кажуть, на це дуже вплинув один із матчів молодіжки вмираючого Кривбаса.

Профутбол був упевнений у своїй правоті та пішов у відкритий конфлікт, розуміючи, що розмова про справедливість із українськими футбольними чиновниками у 99.9% випадків – марна трата часу. За нашими оцінками, упродовж 2015 року U-21 та U-19 Олімпіка зіграли більше 10 матчів із фіксованим результатом (*це не враховуючи ігор основного складу, таких як легендарна Олімпік – Металіст). Матчів із однаковими симптомами – аномальними рухами ставок (особливо, на тотал голів), купа пропущених мячів на останніх хвилинах, з пенальті, з пенальті на останніх хвилинах. Захисниками чи взагалі футболістами їх язик назвати не повертається. Ви коли-небудь бачили маріонеток на руках п’яного ляльковода? Приблизно так ледь не через матч рухалися ці тіла у бутсах.

Один із моїх улюблених епізодів із  сезону 15-16, Карпати – Олімпік U-21 4:0. Це «передвідпускний» епізод, останній тур осінньої частини сезону. Хтось налупив грошей на тотали 2.5 і 3.5. І напевно, організував собі гарненьку зимову відпустку на лижах. Тим часом у «захисників» Олімпіка лижі зовсім не їхали. Загадайте…

І поки клубний сайт Олімпіка у своїх звітах видавав пуліцерівські заголовки типу «Без поражений не бывает побед»,  а тренери молодіжних складів вигадували смішні виправдання, ми ще більше упевнювалися у власній правоті. Зрештою, УЄФА підтвердила, що з 26 матчів Олімпіка 12 у неї під підозрою. Тут знову варто нагадати про 99.9% пошуку справедливості в  Федерації футболу.

Безкарність породила те, що цих матчів стало 35. ТРИДЦЯТЬ П’ЯТЬ відтінків свинства. Цю цифру озвучив голова Комітету етики та чесної гри Франческо Баранка. За рік діяльності його комітет нарешті народив вирок і передав справи у каральний орган – КДК.

Я дуже чекав, що рішення по Олімпіку приймуть сьогодні. Це було б логічно – 6 березня виповниться три роки новоствореній ФФУ. З чим Андрій Павелко та його команда підходять до цієї дати? Знаю точно без чого – без футбольних реформ. Трошки збільшили собі повноваження, трошки позаходили у міжнародні інстанції, трошки порозставляли на футбольні посади далеких від цього виду спорту людей – це зрозуміло, це єдиний правильний шлях саморозвитку (не плутати з розвитком футболу!!) А що реальні справи? Тут уже важче. Активний у медіа-просторі Франческо Баранка та діяльність його команди – єдиний видимий козир президента ФФУ. Італієць повідомив, що передав справи у КДК. І от він піковий туз – бабахнути Олімпік до святкової дати! А може ще встигнуть?

До чи після 6 березня, ця історія повинна колись закінчитися. Може це якраз і буде той 0.1%.

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також