VAR проти Шахтаря. Аталанта з Малиновським зупиняє Гірників у Лізі Чемпіонів

Шахтар та Аталанта зустрічалися в останньому турі групового етапу Ліги Чемпіонів.

Гірників у цьому поєдинку влаштовувала навіть нічия, але за певних умов. Підопічним Каштру потрібно було, щоб загребське Динамо не виграло у Манчестер Сіті.

Склад

Обидва тренери довірили місце у старті найсильнішим гравцям, які були у їхньому розпорядженні. На жаль, Руслан Малиновський залишився у запасі Аталанти.

Невдалий перший тайм

На стартових хвилинах поєдинку Шахтар неприємно здивував. Донеччани віддали ініціативу Бергамаскам, а ті дуже полюбляють керувати на полі. Аталанта пресингувала, Шахтар захищався. І робив це не найкраще. Пашалич мав використовувати помилку Ісмаїлі, але після хорошого розіграшу Муріеля та Гомеса не зміг вчасно пробити з меж воротарського майданчика. Небезпечно було і після помилки Кривцова, але гравці Аталанти не змогли скористатися подарунком.

Ближче до середини першого тайму Шахтар відтіснив гостей від своїх воріт і знайшов слабке місце Аталанти. Додо та Тете все частіше почали вільно почуватися на правому фланзі. Тете декілька разів класно обігрував суперника один в один і небезпечно прострілював у штрафний майданчик.

Гірники навіть зуміли забити, але суддя скасував гол Коваленка після підказки відеоасистентів.

Класна позиція для удару зі штрафного була у Муріеля, але нападник гостей пробив набагато вище воріт. Телевізійна камера одразу упіймала Руслана Малиновського на лавці, ніби натякаючи, що українець з такої позиції пробив би краще.

Міг забивати Мораєс, коли після навісу Тете пробив головою під поперечку. Голкіпер Аталанти перевів м’яч на кутовий.

Шахтар найчастіше грав флангами, розраховуючи на швидкість вінгерів та крайніх захисників. Краще діяв правий фланг, адже на лівій бровці Тайсон не завжди допомагав Ісмаїлі, більше зміщуючись в центр.

На початку другого тайму Аталанта знову почала більше контролювати м’яч. Як результат — небезпечний постріл Муріеля зі штрафного і удар головою Джимсіті. З першим впорався Пятов, а другому бракувало влучності.

Шахтар все більше простору залишав реактивному Алехандро Гомесу. Лідер Аталанти часто підхоплював м’яч на своїй половині поля і проходив з ним до чужого штрафного майданчика. Гірники не завжди розуміли, як зупиняти Гомеса.

На 59-й хвилині поєдинку Марлос замінив Тете. Гасперіні майже одразу відповів появою Малиновського замість центрального захисника Мазіелло.

VAR

І на 66-й хвилині Аталанта забила. Муріель віддав у штрафний майданчик на Гомеса, Алехандро прострілив у воротарський майданчик, а Кастань з другої спроби зміг пробити Пятова. Відеоасистенти довго вирішували, чи був у Гомеса офсайд. Але цілком справедливо зарахували гол — 0:1.

Червона Додо

Гірників підвів не тільки VAR, а й Додо, який в одному з епізодів відмахнувся від суперника. Арбітр спочатку ніяк на це не відреагував, але, поспілкувавшись із асистентом, показав Додо червону картку.

Шахтар пропустив удруге на 80-й хвилині. Малиновський подав з кутового на ближню стійку, пів Аталанти вибігло з-за спин захисників Шахтаря, котрі просто проводжали м’яч поглядом, і Пашалич ледве торкнувся м’яча. Пятов на цей дотик зреагувати не зумів — 0:2.

Відновити інтригу на останніх хвилинах могли Ісмаїлі та Степаненко. Бразилець сильно приклався з лінії штрафного майданчика, але влучив у поперечку, а українець трохи невлучно пробив головою з меж воротарського.

Класно пробивав з відстані Малиновський, але м’яч після його удару потягнув Пятов.

Розгром

Гол Госенса вже у доданий час нічого не вирішував для Гірників — 0:3.

Шахтарю залишалося лише дивитися на результат паралельного матчу і сподіватися, що Динамо Загреб не відправить Гірників на останнє місце у турнірній таблиці. Дива у Загребі не сталося. Манчестер Сіті розгромив Динамо з рахунком 4:1 Хет-триком відзначився Жезус, забив і Фоден. У господарів гол на рахунку Ольмо.

Тож, Шахтар відправляється до Ліги Європи.