Азію не підкорили. Неоднозначна гра Зінченка і фіаско Гвардіоли

Новий сезон в Англії ще не стартував, а Олександр Зінченко і його Ман Сіті могли виграти трофей. У фіналі Asia Trophy підопічні Гвардіоли зустрілися з Вулвергемптоном. На відміну від півфінального матчу, на гру із Вовками українець вийшов у стартовому складі. Та і загалом одинадцятка Ман Сіті була дуже наближеною до основної.

Не надто багатим на гольові моменти вийшов перший тайм фіналу. Ман Сіті традиційно мав тотальну перевагу у володінні м’ячем – 62%. Найбільше у складі Містян не щастило Стерлінгу. Рахім грав на позиції нападника і перебував в епіцентрі атак своєї команди, але забити ніяк не виходило. Спочатку Де Брюйне вирізав відмінну передачу із флангу. Стерлінг вирвався з-за спини захисника, але не виставив ногу для удару, оскільки на вихід пішов Патрісіу, і була ймовірність зіткнення. Втім, у наступному своєму моменті Рахім вже виставив ногу і розсік бутсом щоку голкіперу Вулвергемптона: Стерлінг виривався на передачу Де Брюйне, але випередити Патрісіу не зміг.

Медики просто на полі змушені були зашивати розсічення Патрісіу. Після поновлення гри Ман Сіті отримав право на пробиття пенальті. Ляпорт віддав передачу практично зі своєї половини поля на Сане. Невеш і Траоре удвох намагалися зупинити вінгера Ман Сіті, але зробили це поза межами правил. Пенальті взявся виконувати Стерлінг, але пробив неточно. Вулвергемптон увімкнувся лише наприкінці тайму. Адама Траоре був активним на флангу Зінченка, однак обійти українця вінгеру вдавалося далеко не завжди. Одного разу Траоре все ж виконав подачу з-під Зінченка, Жота скинув на Моутінью, але удар Жоау був заблокований.

Другу половину матчу Ман Сіті почав зі значно більшим тиском на суперника. Вихід Вокера, Сільви, Бернарду і Гюндогана значно додав руху в третій зоні. Вулвергемптон тривалий час не міг перейти на чужу половину поля. Найближчими до успіху Містяни були, коли удар Гюндогана в падінні головою відбив захисник Вулвз. Перша ж спроба Вулвергемптона завершилася спробою удару Жоти. Діогу в центрі поля переграв Зінченка і вийшов на ударну позицію, але його постріл було заблоковано.

В середині другого тайму Гвардіола провів ще ряд замін. Зокрема з поля пішов Олександр Зінченко, якого замінив новачок Ман Сіті Анхеліньйо. Вперше по-справжньому у гру Руї Патрісіу вступив після штрафного удару від Давіда Сільви. Португалець дістав м’яч практично із дев’ятки. За 5 хвилин до кінця основного часу Ахеліньйо змусив занервувати Гвардіолу. Захисник не розрахував траекторію діагоналі і відпустив Сандерссона на вільний простір. Але простріл півзахисника із кута штрафного майданчика було заблоковано. За 90 хвилин жодна із команд не змогла забити хоча б раз, тому переможця Asia Trophy Ман Сіті і Вулвергемптон визначали у серії пенальті.

Голкіпер Вулвергемптона Руї Патрісіу став героєм цієї серії. Португалець відбив 3 удари гравців Ман Сіті, а Вовки схибили тільки двічі. 3:2 – перемога Вулвергемптона, який стає переможцем Asia Trophy.